Reklama

SANOK: Czy powstanie nowy most przy ulicy Białogórskiej prowadzący do skansenu?

Opublikowano:
Autor:

SANOK: Czy powstanie nowy most przy ulicy Białogórskiej prowadzący do skansenu? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wokół likwidacji prowizorycznego mostu przy ulicy Białogórskiej w Sanoku coraz częściej podnoszą się głosy. Sprawą interesuje się m.in. Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Sanoku.

Miasto stara się o zagospodarowanie pustego placu przy ulicy Białogórskiej. W perspektywie mają tam powstać tereny sportowo-rekreacyjne, istnieje też szansa poszerzenia parkingu.

- W związku z takimi planami warto pomyśleć, co dalej z obecnym mostem - zauważa Jan Wydrzyński, naczelnik Wydziału Komunikacji i Transportu i jednocześnie radny miejski.

Prowizoryczny most służy mieszkańcom już przeszło 25 lat. W 1991 roku jeden z filarów uległ uszkodzeniu podczas powodzi, a siedem lat później przeprowadzono na nim prace zmierzające do wytłumienia hałasów. Wiele osób zdążyło się przyzwyczaić do prowizorycznego mostu, są jednak i tacy, którym on przeszkadza.

- Proszę spróbować przejechać przez część dla pieszych z wózkiem dla bliźniaków, niewykonalne - mówi pani Natalia. - Dlatego trzeba zaryzykować i przejść jezdnią.

Na hałas, jaki rozchodzi się w trakcie przejazdu, skarżą się okoliczni mieszkańcy oraz goście hotelowi, obiektu znajdującego się tuż przy moście.

- Turyści są zadowoleni z naszego hotelu, podoba się im też miasto i okolica. Bardzo często odwiedzają oni pobliski Skansen, ale większość z nich, i nie są to odosobnione przypadki, narzeka na hałas od strony mostu - mówi pracownik Hotelu i Restauracji Bona.

Jan Wydrzyński, naczelnik Wydziału Komunikacji i Transportu mówi o planach i o ich realizacji. A o tym dowiecie sie czytając aktualny numer Korso Gazeta Sanocka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE