Reklama

SANOK: Czekamy na dworzec

Opublikowano:
Autor:

SANOK: Czekamy na dworzec - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni Sanoka zastanawiają się, co dalej z dworcem multimodalnym przy ulicy Lipińskiego. Budynek już stoi, ale dalszych prac brak.

Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka, przyznaje, że tempo prac w ostatnim czasie spadło, ponieważ generalny wykonawca był w trakcie uzgodnień z biurem projektowym. Uzgadniano roboty dotyczące styku fasady szklanej z łamaczami światła oraz konstrukcji stalowej wiat zadaszonych panelami fotowoltaicznymi.

- Wykonanie przyłączy instalacji sanitarnych również wymagało uzgodnień z GDDKiA, co w przypadku ulicy Lipińskiego, na której prowadzone są prace remontowe, jeszcze bardziej wydłużyło uzgodnienia - tłumaczył włodarz w czasie sesji. - Planowane prace przy przebudowie kładki dla pieszych także wymagają uzgodnień z PKP PLK, które przeciągnęły się w czasie.

Okazuje się, że trwają też uzgodnienia z GDDKiA w Rzeszowie w sprawie kolizji przyłącza kanalizacji deszczowej z gazociągiem średniego ciśnienia biegnącego wzdłuż ulicy Lipińskiego. Obecnie wykonawca kończy prefabrykację konstrukcji stalowej na wiaty przystankowe oraz na kładkę dla pieszych, wykonywana jest instalacja wentylacji i klimatyzacji oraz zewnętrzne sieci uzbrojenia terenu.

- Do dwóch tygodni zostaną rozpoczęte prace przy szklanej elewacji budynku dworca - mówił. - Powinny zakończyć się uzgodnienia z PKP dotyczące rozkładu jazdy i wykonawca powinien otrzymać "zielone światło" na rozpoczęcie prac przy kładce, czyli montaż zadaszenia kładki. Po zakończeniu montażu elewacji szklanej ruszą roboty związane z wewnętrznymi instalacjami oraz ścianami działowymi. Możliwy też będzie montaż konstrukcji stalowych wiat przystankowych.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE