Reklama

Reklama

SANOK: Czekamy na dworzec

Opublikowano: 30 czerwca 2018 06:30
Autor:

SANOK: Czekamy na dworzec - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni Sanoka zastanawiają się, co dalej z dworcem multimodalnym przy ulicy Lipińskiego. Budynek już stoi, ale dalszych prac brak.

Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka, przyznaje, że tempo prac w ostatnim czasie spadło, ponieważ generalny wykonawca był w trakcie uzgodnień z biurem projektowym. Uzgadniano roboty dotyczące styku fasady szklanej z łamaczami światła oraz konstrukcji stalowej wiat zadaszonych panelami fotowoltaicznymi.

- Wykonanie przyłączy instalacji sanitarnych również wymagało uzgodnień z GDDKiA, co w przypadku ulicy Lipińskiego, na której prowadzone są prace remontowe, jeszcze bardziej wydłużyło uzgodnienia - tłumaczył włodarz w czasie sesji. - Planowane prace przy przebudowie kładki dla pieszych także wymagają uzgodnień z PKP PLK, które przeciągnęły się w czasie.

Okazuje się, że trwają też uzgodnienia z GDDKiA w Rzeszowie w sprawie kolizji przyłącza kanalizacji deszczowej z gazociągiem średniego ciśnienia biegnącego wzdłuż ulicy Lipińskiego. Obecnie wykonawca kończy prefabrykację konstrukcji stalowej na wiaty przystankowe oraz na kładkę dla pieszych, wykonywana jest instalacja wentylacji i klimatyzacji oraz zewnętrzne sieci uzbrojenia terenu.

- Do dwóch tygodni zostaną rozpoczęte prace przy szklanej elewacji budynku dworca - mówił. - Powinny zakończyć się uzgodnienia z PKP dotyczące rozkładu jazdy i wykonawca powinien otrzymać "zielone światło" na rozpoczęcie prac przy kładce, czyli montaż zadaszenia kładki. Po zakończeniu montażu elewacji szklanej ruszą roboty związane z wewnętrznymi instalacjami oraz ścianami działowymi. Możliwy też będzie montaż konstrukcji stalowych wiat przystankowych.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 lata temu | ocena +0 / -0

    JaNick

    Po co nam ten dworzec? Wszyscy już jeżdżą jak nie busikami to swoimi autami. Inwestycja jest spóźniona. No ale pan T.Pióro musi się pochwalić, że jest lepszy od W.Blecharczyka. Zwłaszcza przed wyborami. Bufonada i bachanalia wszędzie i w Urzędzie Miasta i w Autosanie. Piórko i Stachurka :-) Wszędzie tam gdzie dotarła ta tak zwana "lepsza" zmiana.

  • 3 lata temu | ocena +0 / -0

    ciemnysanok

    Ktoś tu coś kręci. Może by tak prawdę ludziom powiedzieć.