Reklama

SANOK: Chodnik wiodący do Skansenu będzie atrakcją turystyczną [FOTO]

Opublikowano: czw, 30 kwi 2020 11:09
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Sanoku prowadzi prace remontowe chodnika przy ul. Rybickiego, prowadzącego do Skansenu.

Nie jest to jednak standardowy remont, gdyż SPGK ułoży kostkę w taki sposób, by odzwierciedlał motywy i wzory dziewiętnastowiecznego architekta Jana Lewińskiego oparte na budownictwie ludowym. Nie bez znaczenia jest fakt, że chodnik ten prowadzi do rozsławionego w kraju i za granicami Skansenu. Cieszę się z realizacji tej koncepcji . Uważam, że będzie to dodatkowa atrakcja turystyczna naszego miasta - napisał burmistrz Sanoka na swoim fanpage'u na portalu społecznościowym. 

O naprawę chodnika wnioskowali radni z dzielnicy Wójtostwo, gdyż jest on głównym traktem prowadzącym do rozsławionego w Polsce i za jej granicami Muzeum Budownictwa Ludowego. Chodnik zostanie ułożony z kostki i będzie łączył się bezpośrednio z zejściem z mostu. Wzmacniane są również wały po zewnętrznej stronie chodnika od strony rzeki. 
 

W zamyśle burmistrza kostka ma być ułożona w taki sposób, aby odzwierciedlała wzór Jana Lewińskiego architekta z XIX wieku.

fot. fanpage Burmistrz Miasta Sanoka Tomasz Matuszewski - Mieszkańcy
fot. fanpage Burmistrz Miasta Sanoka Tomasz Matuszewski - Mieszkańcy

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE