Reklama

SANOK: ATAK HAKERÓW?! Dzwonił i przedstawiał się za funkcjonariusza CBŚP!

Opublikowano:
Autor:

SANOK: ATAK HAKERÓW?! Dzwonił i przedstawiał się za funkcjonariusza CBŚP! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na terenie Sanoka i okolic mieszkańcy odebrali kilka telefonów od oszusta, który przedstawiał się za funkcjonariusza CBŚP. Jedna z jego ofiar udostępniła mu wszystkie dane do swojego konta! Uważajcie i przestrzeżcie koniecznie znajomych!

Na terenie Sanoka i okolic było 6 zgłoszeń mówiących o tym, że dzwonił mężczyzna, podawał swoje imie i nazwisko i numer legitymacji służbowej, przedstawiał się, że jest funkcjonariuszem CBŚP i informował rozmówcę, że w dniu dzisiejszym nastąpi atak hakerski na konta bankowe rozmówcy i znikną z niego wszystkie zgromadzone na nim środki.  W związku z tym CBŚP organizuje akcje, a mianowicie, chce rozpracować szajkę tych, którzy okradają ludzi z ich oszczędności. Mężczyzna w bardzo przekonujący sposób przekazywał polecenia i krok po kroku objaśniał, co rozmówca ma zrobić, aby zabezpieczyć swoje środki pieniężne. Oszust podawał numer telefonu, na który rozmówca miał zadzwonić, nie rozłączając się równocześnie z nim i tam uzyska potwierdzenie, że on jest faktycznie tym, za kogo się podaje.  W międzyczasie prosił o podanie adresu, imienia i nazwiska oraz danych do logowania na konto.
Jedna z osób, do których zadzwonił oszust, podała wszystkie swoje dane: imię i nazwisko, adres zamieszkania, a także dane do konta osobistego, łącznie z numerem konta i hasłem (kodem) do logowania. Na szczęście w momencie jak kobieta kończyła rozmowę, przyszedł do domu jej mąż i kiedy złodziej dysponował już wszelkimi potrzebnymi danymi do kradzieży pieniędzy, mąż zobaczył, co się dzieje i nie wahając się ani chwili przelał wszystkie środki na inne konto. Ten zdecydowany krok uchronił kobietę przed utratą pieniędzy z konta. 

Łącznie prób tego typu było 6, na szczęście wszystkie zakończyły się dla oszusta niepowodzeniem. 

P A M I Ę T A J ! 

Żaden bank nigdy nie prosi o podanie hasła, loginu czy kodów jednorazowych w e-mailu lub przez telefon ani w jakiejkolwiek sytuacji awaryjnej!

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE