Reklama

SANOK: 17-latka urodziła w domu. Noworodek nie żyje. Wkroczył prokurator

Opublikowano:
Autor:

SANOK: 17-latka urodziła w domu. Noworodek nie żyje. Wkroczył prokurator - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzisiaj (15 czerwca) o 5 rano w jednym z bloków mieszkalnych w centrum Sanoka doszło do tragicznego zdarzenia.

Dzisiaj (15 czerwca) rano około godz. 5:00 dyżurny sanockiej policji został poinformowany przez służby medyczne o tym, że 17-letnia dziewczyna urodziła dziecko i to dziecko nie żyje. Pogotowie ratunkowe wezwała matka 17-latki. Policjanci na miejscu zdarzenia prowadzili czynności pod nadzorem prokuratora. Młoda dziewczyna została przewieziona do leskiego szpitala. Prowadzone jest postępowanie, które pozwoli odpowiedzieć na pytanie, czy dziecko zmarło w wyniku przedwczesnego porodu śmiercią naturalną, czy urodziło się martwe, czy też przyczyniły się do tego osoby trzecie. 

Zdarzenie miało miejsce w dniu 15 czerwca na terenie Sanoka prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie w kierunku podejrzenia popełnienia czynu z art. 160 § 2 w związku z art 155 KK.  Prowadzone są czynnosci przez wydział kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Sanoku pod nadzorem prokuratury. Śledztwo zostało wszczęte w dniu 15 czerwca, to jest poczatkowa faza postępowania, gdyż zdarzenie miało miejsce 15 czerwca. Prokurator zaplanował sekcję zwłok w Zakładzie Medycyny Sądowej w Krakowie - informuje Prokurator Rejonowy Izabela Jurkowska-Hanus.

Art. 160. Narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu

§ 2. Jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Art. 155. Nieumyślne spowodowanie śmierci

Kto nieumyślnie powoduje śmierć człowieka, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE