Reklama

Sanocki skansen zwiedzamy, ale zgodnie z procedurami [FOTO]

Opublikowano: czw, 14 maj 2020 17:13
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z dniem 5 maja br. do sanockiego parku etnograficznego wróciło życie. Nie oznacza to jednak, że wszystko odbywa się tak, jak wcześniej. Opracowany został regulamin określający procedury obowiązujące w warunkach reżimu sanitarnego związanego z Covid-19. Oto kilka z podstawowych zasad; Park Etnograficzny jest czynny codziennie w godz. od 9 do 17.

Każdy zwiedzający zobowiązany jest, podobnie jak w innej przestrzeni publicznej, posiadać maseczkę zakrywającą usta i nos. Przy wejściu głównym umieszczone są pojemniki z płynem do dezynfekcji rąk. Bilety można nabywać w kasie skansenu, w której oprócz kasjerki może przebywać dwie osoby, zachowując wymaganą odległość. Zwiedzanie skansenu może odbywać się na dwa sposoby: indywidualnie, przy zachowaniu 2 m. odległości między zwiedzającymi (nie dotyczy to rodzin), bądź z przewodnikiem. Grupa oprowadzana przez przewodnika nie może być liczniejsza niż 7 osób. Przy zwiedzaniu z przewodnikiem będzie możliwość wejścia do obiektów, przy czym ilość osób jednocześnie przebywających wewnątrz będzie uzależniona od ich powierzchni.

Z reguły będzie to od 2 do 3 osób, plus przewodnik. Niektóre obiekty Rynku galicyjskiego zostaną udostępnione dla turystów indywidualnych, w ich wnętrzu będzie znajdował się opiekun ekspozycji, który każdorazowo wyznaczy odpowiedni limit osób mogących wejść do środka. W Parku Etnograficznym zostaną też udostępnione dla zwiedzających dwie ekspozycje stałe (wystawa „Ikona Karpacka” i obiekt dworu ze Święcan). Czynne one będą w godz. 10-16, z wyjątkiem poniedziałków. Czas zwiedzania Parku Etnograficznego ograniczony został do 2 godzin. Łączna liczba zwiedzających mogąca jednocześnie przebywać na terenie Parku wynosi 150 osób. I na koniec jeszcze jedna ważna informacja. Otóż w najbliższych dniach swoje podwoje otworzy karczma na przedpolu skansenu. Na początek z jej usług będzie można korzystać wewnątrz – z pewnymi ograniczeniami - oraz w ogródku gastronomicznym, będzie można też kupować produkty na wynos. Pragniemy zachęcić Państwa do odwiedzania skansenu.

Zaproszenie to kierujemy do mieszkańców Podkarpacia, a także samych sanoczan. Chcąc wzmóc zainteresowanie tą ofertą, dodajmy, że Polska Organizacja Turystyczna przyznała Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku zwycięstwo w konkursie na „Najlepszy Produkt Turystyczny 2019 roku”. Z kolei Kapituła konkursu „Ambasador Wschodu” w kategorii „turystyka” przyznała Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku główną nagrodę i tytuł „Ambasadora Wschodu”! A tak uzasadniła ten werdykt: „To co robi MBL, jest unikatowe, kreatywność to jego drugie imię, jest wizytówką swojej Małej Ojczyzny, myśli globalnie, a działa lokalnie, w jego duszy gra wschodnia nuta.” Przy takiej rekomendacji nie sposób nie zachęcić do odwiedzenia podwójnego laureata ogólnopolskich konkursów, zwłaszcza że wiosna w skansenie jest czasem wyjątkowym. Zapraszamy!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.