Reklama

Sąd wydał wyrok: były ksiądz doprowadził 13-latka do samobójstwa

Opublikowano:
Autor:

Sąd wydał wyrok: były ksiądz doprowadził 13-latka do samobójstwa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sąd Okręgowy w Krośnie uznał byłego proboszcza parafii w Hłudnie winnego doprowadzenia 13-letniego Bartka do samobójstwa. Stanisław K. został skazany na dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad chłopcem, co miało doprowadzi go do odebrania sobie życia. Bartek powiesił się na drzewie koło rodzinnego domu.

W poniedziałek Sąd Okręgowy w Krośnie podtrzymał wyrok sądu rejonowego w tej sprawie, a to oznacza, że jest on prawomocny.

Sprawa ciągnęła się 11 lat. Do tragedii doszło w grudniu 2007 roku w miejscowości Hłudno pod Brzozowem. 13-letni Bartek powiesił się na drzewie. Zostawił list, w którym miał oskarżyć miejscowego proboszcza o bezpodstawne posądzenie go o kradzież. W liście napisał też, że nie chce już być "gwałcony" przez tego "pedofila" - ale słowa te później zamazał. Biegły z zakresu grafologii potwierdził autentyczność listu pozostawionego przez Bartka.

Ksiądz Stanisław K. odpowiadał także za znęcanie się nad trzema dziewczynkami. Sąd uznał go winnym bicia dzieci po rękach, ciągnięcia za włosy i uszy, przez co bały się one kolejnych lekcji z księdzem. Został za to skazany także na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat.

W czasie śledztwa ksiądz nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Niedługo po tragedii odszedł na swoją prośbę z parafii Hłudno.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE