Reklama

Są pieniądze na zorganizowanie powiatowych, kolejowych przewozów pasażerskich

Opublikowano:
Autor:

Są pieniądze na zorganizowanie powiatowych, kolejowych przewozów pasażerskich - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni powiatowi jednogłośnie przyjęli uchwałę zabezpieczającą kwotę 50 tys. zł na zorganizowanie powiatowych, kolejowych przewozów pasażerskich.

- Nasza decyzja podyktowana jest faktem, że jesteśmy społecznością wykluczoną, jeśli chodzi o transport kolejowy - argumentował w czasie grudniowej sesji starosta Roman Konieczny. - Jeśli nie zabezpieczymy środków w budżecie, to nikt z zewnątrz nie podejmie się realizacji tego zadania. Z kolei, gdy opowiemy się pozytywnie, to możemy liczyć na owocną współpracę z urzędem marszałkowskim oraz lokalnymi samorządami.

O szczegóły wydatkowania pieniędzy dopytywali starostę radni: Sebastian Niżnik i Bogdan Struś. Po rozwianiu wątpliwości, wszyscy radni zgodnie opowiedzieli się za inwestycją w kolej.

- Powiat sanocki zrobił pierwszy krok w stronę organizacji transportu kolejowego, dzięki czemu otwiera się duża szansa przed mieszkańcami gmin - zauważył Waldemar Och, przewodniczący rady. - Zdajemy sobie sprawę, że niektóre gminy mogą w ogóle nie przystąpić do rozmów, ale duże szanse pokładamy w urzędzie marszałkowskim, który pozytywnie wypowiada się o tego typu inicjatywach. To dobry i długo wyczekiwany krok - skwitował.

Swoje zadowolenie wyraził również radny Jerzy Zuba:

- Zaczynamy eksperyment kolejowy w miejscu, gdzie są najpoważniejsze problemy z komunikacją, czyli na styku gminy Komańcza z gminą Zagórz. To ważne, bo na przykład do Komańczy w soboty i niedziele nie dojedziemy żadnymi środki transportu publicznego - tłumaczył Zuba. - W pierwszej kolejności będziemy dążyć do przywrócenia ruchu kolejowego pomiędzy miejscowością Łukowe a Sanokiem. Przymierzamy się też do uruchomienia trzech par pociągów każdego dnia na linii Łupków-Sanok. Koszt tych połączeń to około 1,5 mln zł rocznie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE