Reklama

Rowerostradą z Soliny do Zakopanego? To możliwe - Podpisz petycję! [VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Rowerostradą z Soliny do Zakopanego? To możliwe - Podpisz petycję! [VIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miłośnicy dwóch kółek założyli Stowarzyszenie Aktywny Beskid i prężnie działają na rzecz rozwoju tras rowerowych na Podkarpaciu.

Na Podkarpaciu nie brakuje amatorów wycieczek rowerowych, za to brakuje tras którymi mogli by się poruszać. W odzewie na zaistniałą sytuację Stowarzyszenie Aktywny Beskid wykazał się inicjatywą i zbiera podpisy pod petycjami w sprawie ścieżek rowerowych w swojej okolicy. 

Obecnie stowarzyszenie wpadło na pomysł aby połączyć Zakopane z Soliną i wybudować "rowerostradę". Zbierane są podpisy pod petycją dotyczącą budowy dwóch tras rowerowych, w obrębie województwa podkarpackiego tj. Velo Karpatia oraz Velo San. Odcinki te, będą wchodzić w skład docelowej trasy, łączącej Solinę z Zakopanem.


 Velo Karpatia obecnie znajdująca się w sferze planowania, ma mieć swój początek na granicy województwa małopolskiego tj. miasto Biecz / gmina Skołyszyn (podkarpacie). Następnie ma przebiegać w kierunku wschodnim, przez Jasło, Krosno, Rymanów w kierunku Sanoka, gdzie ma się kończyć i płynnie łączyć z kolejną, nowo powstającą trasą rowerową - Velo San.

     Velo San będzie trasą przebiegającą doliną Sanu. Swój początek będzie miała w Sanoku, skąd doliną rzeki będzie prowadzić do Zagórza, Leska, a następnie do miejsca docelowego, tj. do Zalewu Solińskiego. W planach jest także, połączenie trasy Velo San ze Wschodnim Szlakiem Rowerowym Green Velo w okolicach Dynowa.
Trasy województwa podkarpackiego w połączeniu z trasami województwa małopolskiego, tj. Velo Beskid oraz Velo Dunajec, będą tworzyć docelową trasę rowerową Solina – Zakopane.

     Przed nami dużo pracy, aby powstała w/w trasa rowerowa. Każdy głos poparcia ma znaczenie i jest na wagę złota. Z Państwa wsparciem osiągniemy cel i w najbliższej przyszłości, wszyscy będziemy mieli możliwość jazdy rowerem w gronie rodziny oraz przyjaciół, bezpiecznymi drogami rowerowymi do tak atrakcyjnych turystycznie miejsc, jak Solina, czy Zakopane - apeluje Stowarzyszenie Aktywny Beskid. 

 

Miłośnicy dwóch kółek łączą siły i wspólnie z 8 innymi stowarzyszeniami będą zbierać podpisy w różnych miastach na Podkarpaciu. Petycja dostępna jest również online, dlatego każdy nas może pomóc i oddać swój głos.

PODPISZ PETYCJĘ ►TUTAJ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE