Reklama

Rodzinne malowanie w BWA Galeria Sanocka

Opublikowano:
Autor:

Rodzinne malowanie w BWA Galeria Sanocka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości BWA Galeria Sanocka wpadła na pomysł, jak zorganizować wspólny czas dzieciom i rodzicom. W natłoku codziennych spraw zajęcia plastyczne dla rodzin to ciekawa alternatywa spędzania wolnego popołudnia.

- W Sanoku chyba nie było jeszcze tego typu zajęć, w których uczestniczyliby rodzice i ich dzieci - mówi Joanna Szostak-Rogoz, pomysłodawczyni. - Idea jest prosta, wyjść naprzeciw dorosłym i najmłodszym, pokazać, że można wspólnie spędzić czas, niekoniecznie przed komputerem czy telewizorem. Tego typu inicjatywy są bardzo popularne w większych miastach.

Warsztaty plastyczne przewidziane są w jedną sobotę miesiąca, około godziny 17.00. Uzależnione jest to od liczby chętnych i tematyki zajęć. Uczestniczyć w nich mogą zarówno rodzice z dziećmi jak i dziadkowie z wnukami, bez względu na talent. Liczą się chęci. Najważniejsze, żeby w zajęciach brały udział rodziny. Docelowo planowane jest stworzenie jednej grupy, dlatego liczba miejsc jest ograniczona.

Wspólnie, pod okiem plastyków, rodziny będą wykonywały rysunki, wycinanki tematyczne. Pierwsze warsztaty, już 24 marca, poświęcone będą zbliżającym się Świętom Wielkanocnym. Później inne w zależności od pomysłu plastyków, a także dzieci i ich rodziców. W warsztatach plastycznych wykorzystane zostaną różne techniki i metody: testowanie mas plastycznych, zabawa z piaskiem kinetycznym, masą solną.

- To jeden z pomysłów integrujących rodziny, w przyszłości planujemy inne tego typy warsztaty - mówi Sławomir Woźniak, kierownik BWA Galeria Sanocka. - Nie ma się czego obawiać, że ktoś nie potrafi malować. Trzeba spróbować, otworzyć się na coś nowego. Nasze zajęcia plastyczne są też podpowiedzią dla rodziców, w jaki sposób można zorganizować czas z dziećmi w domu.

Zainteresowanie warsztatami jest spore, w rozmowie z nami Joanna Szostak-Rogoz zdradza, że dwadzieścia minut po ogłoszeniu na jednym z portali społecznościowych liczba chętnych do udziału w nich przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE