Reklama

Rodzina z podrobionymi stemplami litewskiej kontroli granicznej usiłowała wrócić na Ukrainę

Opublikowano:
Autor:

Rodzina z podrobionymi stemplami litewskiej kontroli granicznej usiłowała wrócić na Ukrainę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 9 stycznia po północy funkcjonariusze z drogowego przejścia granicznego w Korczowej ujawnili w paszportach wracającej na Ukrainę czteroosobowej rodziny 16 podrobionych odcisków stempli litewskiej kontroli granicznej. Ukraińcy przyznali się, iż dokonali fałszerstwa, bo przeterminowali pobyt w Europie.

Małżeństwo Ukraińców wraz z dwójką małoletnich dzieci (6 i 10 lat) stawiło się samochodem do odprawy granicznej na wyjazd z Polski na Ukrainę.

W trakcie odprawy paszportowej, w czterech przedstawionych przez rodzinę paszportach, wątpliwości funkcjonariuszy wzbudziło cztery (w każdym z paszportów) odciski litewskich stempli granicznych, które  odbiegały od obowiązujących wzorów.  

Na „pierwszy rzut oka” kontroler stwierdził inny krój czcionki datownika i cyfry kontrolnej, następnie przy wykorzystaniu specjalistycznych urządzeń wykryto inne istotne detale m.in. brak luminescencji w UV.

Dodatkowo, funkcjonariusze z Korczowej, poprzez punkt kontaktowy w Budzisku zweryfikowali, iż rodzina nigdy nie przekraczała granicy z Litwą.

Cudzoziemcy przyznali się do podrobienia stempli uzasadniając to obawą przed poniesieniem odpowiedzialności za przeterminowany pobyt w krajach UE.

Zostali poinformowani o wszczęciu procedury karnej w zw. z posłużeniem się „fałszywkami” na granicy państwa.

Po konsultacji z Prokuratorem Prokuratury Rejonowej w Jarosławiu uzgodniono karę 4- miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres jednego roku oraz podanie wyroku do publicznej wiadomości.

Po zakończeniu procedury opuścili Polskę i udali się do swego kraju.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE