Reklama

Roboty drogowe i o krok od wypadku

Opublikowano:
Autor:

Roboty drogowe i o krok od wypadku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Niebezpiecznie na wylocie ulicy Krakowskiej - alarmują kierowcy. Na wyjeździe z Sanoka trwa budowa ronda, ruch jest utrudniony, przez co dochodzi do niebezpiecznych sytuacji. Jedną z nich zarejestrowała kamera naszej czytelniczki.

Na nagraniu przesłanym do naszej redakcji widać, jak kobieta kierująca osobówką wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa kobiecie, która jechała drogą z pierwszeństwem przejazdu.

Tylko dzięki jej refleksowi udało się uniknąć zderzenia. - To nie pierwsza niebezpieczna sytuacja, do której dochodzi w tym miejscu. Może montaż tymczasowych świateł rozwiązałby problem? - zastanawia się autorka nagrania.

Ulica Krakowska jest drogą krajową, zarządza nią Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, w tym przypadku jej rzeszowski oddział.

Prace, jakie mają miejsce przy wylocie ulicy, związane są z budową obwodnicy Sanoka i według zapowiedzi rzecznika GDDKiA, Bartosza Wysockiego, potrwają co najmniej rok. - W tym miejscu budowane jest rondo, które połączy drogę krajową nr 28 z drogą wojewódzką 886 i budowaną obwodnicą - informuje rzecznik.

W tym czasie organizacja ruchu będzie się sukcesywnie zmieniać. - Aktualnie trwają prace przy przebudowie urządzeń podziemnych i likwidacji wysepek w rejonie przyszłego ronda. na czas prac nastąpiło zwężenie pasów ruchu - informuje Bartosz Wysocki. 

W dalszych etapach (wrzesień i październik) nastąpi zamknięcie jezdni południowej i przełożenie ruchu na jezdnię północną. Po zakończeniu prac przy etapie pierwszym nastąpi przełożenie ruchu na tarczę ronda i przebudowa północnej części skrzyżowania. - Przebieg prac i ich zakończenie zależy od warunków atmosferycznych - zaznacza Bartosz Wysocki. 

Pozostałe prace, czyli wykonanie docelowego połączenia wlotów ronda z istniejącymi drogami oraz roboty wykończeniowe planowane jest po zakończeniu drugiego etapu.

Z informacji, jakie uzyskaliśmy w rzeszowskim oddziale GDDKiA wynika, że tymczasowych świateł w tym miejscu nie będzie. -  Zastosowanie w tym miejscu sygnalizacji świetlnej wiązałoby się z bardzo dużymi korkami. Kierowców prosimy o uwagę i stosowanie się do znaków drogowych - apeluje Bartosz Wysocki.

Obwodnica Sanoka ma być gotowa w 2019 roku, budowa blisko 7-kilometrowego odcinka będzie kosztowała prawie 140 milionów złotych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE