Reklama

Radny usłyszy zarzuty

Opublikowano:
Autor:

Radny usłyszy zarzuty - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do sądu rejonowego wpłynął akt oskarżenia przeciwko radnemu miejskiemu, który obrażał funkcjonariuszy policji i ratowników medycznych. Kopia aktu trafiła również do Prokuratury Okręgowej w Krośnie.

Zdarzenie z 10 kwietnia tego roku poruszyło sanockich radnych i opinię publiczną (pisaliśmy na ten temat w Korso w numerze 16. z 19 kwietnia). 70-letni radny miejski zamiast w być Sali Herbowej, gdzie miała miejsce sesja, znalazł się w okolicy restauracji przy ulicy Słowackiego. Tam, będąc pod wpływem alkoholu, obrażał i odgrażał się policjantom, dostało się również ratownikom medycznym, którzy udzielali agresorowi pomocy.

Z informacji Prokuratury Okręgowej w Krośnie i krośnieńskiego Sądu Okręgowego wynika, że wobec 70 -letniego radnego wystosowano dwa zarzutu z artykułu 224 § 2, tj. stosowanie gróźb bezprawnych wobec funkcjonariuszy policji w celu zaniechania czynności służbowych oraz z artykułu 226 § 1, czyli znieważenie funkcjonariusza publicznego.

- Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że nie było jeszcze wyznaczonego terminu rozprawy. Akt oskarżenia do sądu rejonowego wpłynął niedawno, to znaczy 29 maja - wyjaśnia sędzia Artur Lipiński, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Krośnie.
W przypadku pierwszego zarzutu, radnemu grozi maksymalnie pozbawienie wolności do trzech lat, natomiast za drugi zarzut oskarżony może otrzymać karę grzywny, ograniczania wolności albo pozbawienia wolności do jednego roku. Prawdopodobnie pod koniec tygodnia spodziewane jest wyznaczenie terminu rozprawy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE