Reklama

Radni pytają

Opublikowano:
Autor:

Radni pytają - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W punkcie wolne wnioski i zapytania radni miasta Sanoka poruszyli kilka istotnych kwestii. Pojawiły się pytania dotyczące m. in. ulicy Zielonej, podejrzanych lokali czy zabudowanych okienek do piwnic.

Jako pierwszy głos zabrał radny Krzysztof Banach, który poruszył kwestię ulicy Zielonej. Droga, która do niedawna była dwukierunkowa, decyzją wojewody stała się jednokierunkowa. Utrudnia to w znacznej mierze funkcjonowanie zarówno mieszkańcom, jak i osobom przyjezdnym. Radny apelował o przywrócenie dwukierunkowości.

Problemy związane z kierunkiem ruchu na tym odcinku zgłaszał także radny Witold Święch, który zaznaczył, że na końcach tej drogi znajdują się parkingi. Kierowcy, aby ułatwić sobie przejazd i nie przejeżdżać przez całą długość Zielonej, mogą łamać przepisy drogowe.

W sprawie wypowiedział się także Jakub Osika, który poinformował radnych, że wojewoda uchyliła dwukierunkowość, wracając do zapisu sprzed kilku lat, w którym powiat określił stały ruch w mieście.

– To kolosalnie utrudnia życie osiedla – mówił Osika. – Zwiększa też ruch na skrzyżowaniu z ulicą Lwowską.

Edward Olejko, wiceburmistrz Sanoka, poinformował, że zleci odpowiednim służbom, aby przeanalizowały problem.

Krzysztof Banach prosił również o ponowne zamontowanie lustra na ulicy I Armii Wojska Polskiego, które zdjęto przed remontem drogi. Wiceburmistrz zapewnił, że wróci ono na miejsce.

Następnie radny Ryszard Bętkowski zapytał, czy jedenaście autobusów, które mają zostać zakupione w ramach realizacji planu niskiej emisji spalin, zostanie zamówionych w Autosanie. Wiceburmistrz Olejko odpowiedział, że zakup pojazdów zostanie przeprowadzony w drodze przetargu nieograniczonego. Autosan nie będzie mógł wystartować w przetargu o dostarczenie autobusów hybrydowych, gdyż takich nie produkuje.

Więcej w 43 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE