Reklama

Puszka dla Spartan

Opublikowano:
Autor:

Puszka dla Spartan - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 15 września w Sanoku piknik rodzinny "Puszka dla Spartan". To sportowo-ekologiczna impreza, która jednocześnie uruchamia akcję wsparcia młodych sportowców z zespołu Mirosława Kaźmierczaka. Imprezie patronuje Korso Gazeta Sanocka.

Niezwykły trener zasłynął na całą Polskę (Mam talent TVN, Ekspres Reporterów TVP) m.in. tym, że wybiera ze śmietników aluminiowe puszki po to, by w ten sposób zbierać pieniądze na stroje i wyjazdy na zawody dla swoich podopiecznych.

Zawodnicy z Zahutynia mają na swoim koncie wiele sportowych sukcesów, biorą udział w Mistrzostwach Polski w kulturystyce i fitnessie. W 2014 roku zdobyli osiem medali, w tym dwa złote. W  ubiegłym roku, wraz ze swoimi podopiecznymi, pan Mirosław zdobył mistrzostwo świata w fitnessie gimnastycznym. Trener UKS Spartanie Zahutyń jest nie tylko doskonałym sportowcem, ale też ekologiem, któremu szczególnie leży na sercu zbiórka surowców wtórnych. 

Piknik "Puszka dla Spartan" odbędzie się na parkingu stacji paliw Grosar przy ul. Mickiewicza 38. Organizatorzy chcą przypomnieć sanoczanom, że właśnie w tym miejscu stoi pojemnik przeznaczony na puszki dla zespołu Mirosława Kaźmierczaka, po to by trener nie musiał ich już szukać w śmietnikach. - Nasza kilkugodzinna zabawa będzie się kręciła wokół puszek. Prosimy, by przynieść je w czasie imprezy. Mogą być też jakieś metalowe przedmioty np. stare garnki czy patelnie, które pan Mirosław będzie mógł odwieźć do skupu złomu. Każdy kto przyniesie taki zbędny, metalowy, kuchenny sprzęt dostanie od nas upominek - mówi jedna z organizatorek pikniku Martyna Sokołowska. W programie są konkursy dla całych rodzin (zgniatanie puszek na czas, budowanie wieży z puszek, puszkowe tory przeszkód i puszkowe kręgle). 

W czasie imprezy będzie też okazja do badań profilaktycznych. - Będziemy mieć sporo atrakcji dla dzieci, ale ten dzień spędzamy z wyjątkowym 66-latkiem, nawet ludzie sporo młodsi od Pana Mirosława nie cieszą się tak niezwykłą kondycją. Dlatego chcemy żeby sanoczanie skorzystali z okazji i wykonali specjalistyczne badanie - mówi Elżbieta Mazur pomysłodawczyni pikniku. W mobilnym gabinecie na parkingu przy stacji Grosar będzie można wykonać densytometrię czyli badanie gęstości mineralnej kości, dzięki któremu można wykryć osteoporozę we wczesnym etapie jej rozwoju, a także określić stopień jej zaawansowania oraz monitorować leczenie.

Puszka dla Spartan startuje o godz. 14:00, 15 września (sobota). O 17:30 występ zespołu SPARTANIE. W programie: zabawy dla dzieci, konkursy z nagrodami, rywalizacja rodzinna przejażdżki na motocyklach i zabawy z animatorami. Przez cały czas trwania imprezy badania profilaktyczne w kierunku osteoporozy.  

Mirosław Kaźmierczak w paź­dzier­ni­ku 2014 roku otrzy­mał wy­róż­nie­nie od re­dak­cji ty­go­dni­ka "New­swe­ek" dla "Spo­łecz­ni­ka roku". W marcu 2018 roku  Muzeum Powstania Warszawskiego przyznało mu nagrodę Jana Rodowicza Anody dla osób zaangażowanych w życie lokalnych społeczności. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE