Reklama

Puchar Słonia dla ratowników z Bieszczad

Opublikowano: wt, 29 sty 2019 06:42
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości BIESZCZADY/UKRAINA. Podczas zawodów skialpinistycznych „O Puchar Białego Słonia” w masywie Popa Ivana na Ukrainie, Grupę Bieszczadzką GOPR reprezentowało trzy drużyny.

- Zawody po raz pierwszy odbyły się w dwudniowej formule. Pierwszy dzień, to zmagania z długą, bo ponad 30 kilometrową trasą skitourową, poprowadzoną w liczącym ponad 2000 mnpm masywie Czarnohory. Drugi dzień rywalizacji rozpoczął się tzw. Vertikal - wyścig „pod górę” na trasie 5 km i przewyższeniu +1100 m. Po nim nastał czas konkurencji technicznych: zjazd na linie, test lawinowy, przeszukiwanie lawiniska – informuje Grupa Bieszczadzka GOPR.

- Miło nam poinformować, że dwudniowe zmagania zostały zdominowane przez przedstawicieli Grupy Bieszczadzkiej GOPR. Pierwsze miejsce zajęli Tomasz Ostrowski z Janem Kozą, na drugim miejscu zameldowali się: Łukasz Dziuban i Tomasz Mazurkiewicz. A tuż za podium znaleźli się Michał Gajewski i Paweł Surmacz. Zawody odbywały się w skrajnie trudnych warunkach pogodowych, przy huraganowym wietrze oraz mocno ograniczonej widoczności – dodają ratownicy z Bieszczad.

Gratulujemy!

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE