Reklama

Puchar Białego Niedźwiedzia - sanoccy łucznicy na podium w Radzyniu Podlaskim

Opublikowano:
Autor:

Puchar Białego Niedźwiedzia - sanoccy łucznicy na podium w Radzyniu Podlaskim - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Celne trafienia, niewzruszona postawa, ostre strzały i naciągnięte cięciwa to wszystko podczas Turnieju o Puchar Białego Niedźwiedzia, gdzie sanoccy łucznicy stanęli na podium.

7 lipca łucznicy wzięli udział w I Turnieju Łucznictwa Tradycyjnego o Puchar Białego Niedźwiedzia w Radzyniu Podlaskim. Zawody są częścią cyklu 7 Turniejów Łucznicza Liga Wschód, które rozgrywane są  w różnych miastach położonych wzdłuż wschodniej granicy Polski. W Radzyniu Podlaskim została rozegrana piąta runda. Wcześniejsza rozgrywka miała miejsce 16 czerwca w Zagórzu na terenie ruin klasztoru.

- Jeśli chodzi o sam przebieg turnieju, to jest on podzielony na trzy części – mówi Krzysztof Florczak ze stowarzyszenia Łucznicy Sanoka.  - Pierwsza część turnieju to strzelanie terenowe. Strzela się do 20 celów rozmieszczonych w leśnym terenie, do każdego trafia się trzy razy. Kolejną konkurencją jest strzelanie na czas. Każdy łucznik ma do trafienia pięć celów, a dysponuje przy tym dziesięcioma strzałami.

Do każdego celu oddaje po dwa strzały, jednak musi to zrobić w ciągu 50 sekund. Ostatnią częścią turnieju jest strzelanie na dystans. Łucznicy trafiają w tarcze kolejno z odległości 40, 50 oraz 60 metrów, oddając pięć strzałów w każdej z tych odległości - kontynuuje Krzysztof.  - Podczas trwania zawodów łucznicy w zależności od posiadanego sprzętu są podzieleni na kategorie: 1. - Łuk Hunter, 2. - Łuk Tradycyjny z półką, 3. - Łuk Tradycyjny bez półki

Dodatkowo w piątej rundzie organizatorzy stworzyli specjalną kategorię -  Łuk Historyczny. Łucznicy, którzy startowali w tej konkurencji, nie tylko posiadali łuk spełniający kryteria, ale także ubrani byli w strój historyczny.

W kategorii Łuk Tradycyjny bez półki trzecie miejsce zajął Daniel Och, natomiast w kategorii historycznej na drugim miejscu uplasował się nasz rozmówca Krzysztof Florczak. Siódmy, a zarazem ostatni, turniej wyłoni zwycięzcę całego cyklu łuczniczej ligi. Do końcowego wyniku liczą się trzy najlepsze wyniki osiągnięte w sześciu rundach oraz wynik siódmej rundy finałowej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE