Reklama

Psy bez nadzoru

Opublikowano:
Autor:

Psy bez nadzoru - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W zimie mieszkańcy wsi często napotykają błąkające się psy. Czasami są to bezdomne czworonogi, a czasami właściciele puszczają pupile luzem. Zarówno w jednym jak i w drugim przypadku psy mogą zagrażać bezpieczeństwu mieszkańców, zwłaszcza dzieci.

Ostatnio problem nasilił się w gminie Bukowsko.

- Pies błąkał się przez trzy dni - mówi jedna z mieszkanek. - Spał w wiejskiej szopce bożonarodzeniowej. Sprawę chciałam zgłosić do gminy, ale po trzech dniach przygarnęła go jedna pani.

Jak informuje st. asp. Anna Oleniacz, rzecznik sanockiej komendy, za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń w ostatnim czasie zgłoszono sześć przypadków bezpańskich psów na terenie gminy Bukowsko.

- Otrzymaliśmy również zgłoszenie od jednego z mieszkańców - mówi rzecznik. - Zgłoszenia policjanci zweryfikowali. Wszystkie się potwierdziły.

W lutym Piotr Błażejowski, wójt gminy, podjął działania, aby ograniczyć takie sytuacje. Do mieszkańców trafiła informacja, że bezpańskie psy będą wyłapywane i przewożone do schroniska. Ich właściciele będą obciążani kosztami utrzymania czworonoga. W przypadku, gdy pies będzie bezdomny, opłaty ureguluje gmina.

Na ostatniej sesji Rady Gminy Bukowsko radni uchwalili Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy. W tym roku na ten cel przeznaczono 5 tys. zł, w tym 4 tys. zł na zapewnienie miejsca w schronisku, odławianie, sterylizację lub kastrację, a także usypianie ślepych miotów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE