Reklama

Przez zaspy albo po jezdni na ulicy Konopnickiej w Sanoku

Opublikowano:
Autor:

Przez zaspy albo po jezdni na ulicy Konopnickiej w Sanoku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ruchliwa ulica Konopnickiej, łącząca sanocką dzielnicę Dąbrówka z Płowcami i Stróżami Małymi, pozbawiona jest niemal na całej długości chodnika. Nie widać jednak końca długiej batalii mieszkańców i radnych o poprawę bezpieczeństwa na tej drodze.

- Chodnik jest tylko na odcinku od ul. Rymanowskiej do ul. Tysiąclecia - mówi Adam Kornecki, radny miasta Sanoka z dzielnicy Dąbrówka. - Mieszkańcy mają problem, zwłaszcza dzieci idące do szkoły. Nie ma przejść dla pieszych ani progów zwalniających. Jest po prostu niebezpiecznie.

Jeżdżą tędy mieszkańcy Płowiec i Stróży, ale też działkowcy do swoich ogródków. Dowożony jest też ciężki sprzęt i materiały do budowy obwodnicy Sanoka, która na wysokości cmentarza krzyżuje się z ulicą Konopnickiej. Ta droga i boczna od niej ul. Ustronie stanowią jedyne trakty dojazdowe na cmentarz południowy, główną obecnie nekropolię miasta. Ponadto wielu kierowców omija tędy zakorkowane szosy na Dąbrówce.

W głosowaniu nad budżetem obywatelskim na rok 2018 wygrał m.in. projekt "Wykonanie podłoża boiska do gry w piłkę oraz doposażenie placu zabaw w urządzenia do ćwiczeń na ul. Konopnickiej". Na odnowiony plac zabaw zapewne liczniej docierać będą z okolicy dzieci, idąc poboczem ruchliwej drogi. Już teraz malownicza droga na Płowce to również ulubiona trasa  miłośników joggingu i chodzenia z kijkami.

Jeszcze w poprzedniej kadencji samorządu robiona była nawierzchnia asfaltowa, ale ani nie poprawiono stanu istniejącego chodnika, ani nie wybudowano nowego.

- Ludzie oczekują, żeby zrobić ten chodnik ze względów bezpieczeństwa - mówi Adam Kornecki. - Skarżą się, że nawet mieszkańcy wiosek są nieraz w lepszą sytuacji.

 

Nie wszędzie się da

 

Wojciech Naparła, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg, w sprawie możliwości wykonania chodnika na ul. Konopnickiej w Sanoku odsyła nas do informacji, jaką przekazał do Starostwa Powiatowego w Sanoku. Wynika z niej, że trudność lokalizacji chodnika występuje jedynie w obrębie skrzyżowania ul Konopnickiej z ul. 1000-lecia w km 0+283 z uwagi na bardzo wąski pas drogowy, ogrodzenia posesji oraz słupy energetyczne. Pozostały odcinek ulicy jest już odpowiednio szeroki pod budowę chodnika.

Natomiast skrzyżowanie z ul. Ustronie, prowadzącą do cmentarza południowego w km 1+300, ma zostać gruntownie przebudowane w związku z obwodnicą Sanoka.

 

Nie ma tego w budżecie

 

- Realizujemy tylko te inwestycje, które są zapisane w uchwale budżetowej - mówi

Michał Cyran, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Starostwa Powiatowego w Sanoku. - W tegorocznym budżecie nie ma wpisanego zadania budowy chodnika na ul. Konopnickiej. Nie mamy na ten cel zabezpieczonych funduszy, dlatego na razie nie zajmujemy się tym tematem. Jeśli jednak w trakcie bieżącego roku budżetowego zarząd oraz rada powiatu wygospodarowałyby środki na opracowanie dokumentacji technicznej, to niezwłocznie przystąpimy do pracy nad koncepcją poprawy bezpieczeństwa pieszych w ciągu wnioskowanej drogi powiatowej.

 

Powody takiego postępowania władz powiatu sanockiego poznacie w numerze 6 Korso Gazety Sanockiej

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE