Reklama

Przemyt przez zieloną granicę. Wpadli z nielegalnymi papierosami

Opublikowano:
Autor:

Przemyt przez zieloną granicę. Wpadli z nielegalnymi papierosami - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Papierosy bez polskich znaków akcyzy próbowali przemycić do Polski trzej obywatele Ukrainy. Wartość 10 tysięcy paczek oszacowano na blisko 140 tysięcy złotych. Mężczyźni przyznali się do winy, pozostają do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Lesku.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 1 października. Funkcjonariusze z Straży Granicznej z Wojtkowej w trakcie patrolu na tzw. zielonej granicy w rejonie miejscowości Kwaszenina zaobserwowali skradające się od strony Ukrainy trzy osoby. 

- Z uwagi na uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa - przekroczenia granicy z przemytem - wszczęto działania graniczne. O zaistniałej sytuacji powiadomiono także stronę ukraińską. W konsekwencji, funkcjonariusze z Wojtkowej zatrzymali po polskiej stronie dwóch mężczyzn, natomiast trzecia osoba uciekła na Ukrainę - relacjonuje Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Przy mężczyznach znaleziono dwadzieścia kartonowych pudeł z zawartością 200 tys. sztuk (10 tys. paczek) ukraińskich papierosów o szacunkowej wartości 137,5 tys. zł. Do pudeł były przymocowane szelki, które umożliwiały mężczyznom szmuglowanie papierosów na plecach.

Dwaj zatrzymani w Polsce to obywatele Ukrainy (59 i 39 lat). Jak się okazało, byli już  karani wcześniej za podobne przestępstwa karno-skarbowe. Również, funkcjonariusze służby granicznej Ukrainy, powiadomili polską Straż Graniczną o zatrzymaniu na swoim terytorium trzeciego z przemytników.

Wszyscy przyznali się do zarzucanych im czynów. Aktualnie pozostają do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Lesku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE