Reklama

Reklama

Przejście na zaopatrzenie emerytalne st. bryg. mgr inż. Krzysztofa Dżugana – Komendanta Powiatowego PSP w Sanoku FOTO

Opublikowano: 6 marca 2018 13:29
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 31 stycznia 2018 r. czynną służbę w strukturach Państwowej Straży Pożarnej zakończył st. bryg. mgr inż. Krzysztof Dżugan – Komendant Powiatowy PSP w Sanoku.

St. bryg. Krzysztof Dżugan służbę pożarniczą rozpoczął w 1988 r. jako Kadet Szkoły Chorążych Pożarnictwa w Krakowie. W 1990 r. ukończył Szkołę Chorążych i 1 sierpnia 1990 r oku rozpoczął służbę w ówczesnej Komendzie Rejonowej Straży Pożarnej w Sanoku na stanowisku dowódcy sekcji. W kolejnych latach służby w podziale bojowym sanockiej jednostki zajmował stanowiska: specjalisty ratownika i dowódcy zastępu.

Równocześnie z rozpoczęciem pracy w sanockiej komendzie rozpoczął studia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, którą ukończył w 1994 r., uzyskując tytuł inżyniera pożarnictwa oraz awans na pierwszy stopień oficerski – młodszego kapitana.

1 czerwca 1994 r. mianowano go na stanowisko dowódcy zmiany, a w następnych latach na stanowiska: oficera do spraw operacyjnych oraz dowódcę JRG.

1 maja 1999 r. powołano go na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Sanoku. W międzyczasie podnosił swoje kwalifikacje zawodowe – ukończył studia magisterskie w Szkole Głównej Służby Pożarniczej, a w późniejszym okresie studia podyplomowe w zakresie zarządzania dla kierowników służb mundurowych.

3 stycznia 2006 r. Podkarpacki Komendant Wojewódzki PSP powołał st. bryg. mgr inż. Krzysztofa Dżugana na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Sanoku. Swoje obowiązki wykonywał na tym stanowisku przez 12 lat.

W okresie służby na stanowisku Komendanta Powiatowego PSP w Sanoku doprowadził do pozyskania 12 nowych pojazdów ratowniczo-gaśniczych i operacyjnych służących w sanockiej komendzie. Ponadto pozyskał nowe urządzenia i sprzęt służący bezpieczeństwu publicznemu w powiecie sanockim.

W 2010 r. dzięki ogromnemu zaangażowaniu została włączona do struktur ksrg ostatnia w powiecie jednostka OSP Komańcza.

W 2012 r. pod jego kierownictwem zorganizowano pierwsze w powiecie sanockim międzypowiatowe ćwiczenia „Sanok 2012”. W następnych latach zrealizowano cykl konferencji przy współpracy z PWSZ w Sanoku, które kończyły się ćwiczeniami „Sieniawa 2013", „Arłamów 2014”. W 2015 r. zorganizowano na terenie powiatu sanockiego pierwsze i ostatnie na tak dużą skalę wspólne z PGNiG ćwiczenia z udziałem gazu skroplonego LNG.

Realizując przedsięwzięcia wspólnie z Gminą Zagórz, doprowadził do nawiązania współpracy ze strażakami Lwowskiego Uniwersytetu Bezpieczeństwa.

W czasie wieloletniej służby był wielokrotnie nagradzany i odznaczany. Otrzymał: Brązowy Krzyż Zasługi, Srebrny Medal za Długoletnią Służbę, Srebrną Odznakę Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, Złoty medal za Zasługi dla Pożarnictwa, Brązowy Medal za Zasługi dla Obronności Kraju i Srebrną Odznakę za Zasługi w Pracy Penitencjarnej.

Obowiązki Komendanta Dżugana przejął mł. bryg. mgr inż. Grzegorz Oleniacz, który jest p.o. Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.