Reklama

Prorozwojowe inwestycje rządu

Opublikowano:
Autor:

Prorozwojowe inwestycje rządu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nieprawdą jest, jakoby rząd nie myślał o przyszłości. Tym razem pomyślał o kobietach, o których ostatnio głośno. Jak doniosły Nowiny, wkrótce rozpocznie się w Nowej Dębie (Podkarpacie), rozbudowa więzienia dla kobiet, która powiększy go o dalsze 250 miejsc.

Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, iż nie będzie to zwyczajne, tradycyjne więzienie. Kierując się troską o kobiety, które tam trafią, osadzone nie będą przebywać w celach, lecz w miejscach zakwaterowania, a te z kolei mieścić się będą nie w budynku więziennym, lecz w pawilonie mieszkalnym. Plan zakłada, że nowy pawilon (mieszkalny) będzie posiadał 250 miejsc zakwaterowania. Łącznie z już istniejącymi oddziałami, jednostka w Nowej Dębie będzie mogła pomieścić 460 osadzonych.

Jednostka będzie na wskroś nowatorska! Kto nie chce, niech nie wierzy, ale w znacznej części obiektu nie będzie krat w oknach. Ten fragment kompleksu nie będzie otoczony murem. Mają w nim być przyjazne pokoje do spotkań rodzinnych. Nic natomiast nie mówi się o gastronomii, należy więc domniemywać, że jej tam nie będzie. Będzie natomiast funkcjonował oddział terapeutyczny dla kobiet uzależnionych od alkoholu.

W obiekcie powstanie kompleks pomieszczeń działu ochrony wraz z bramą główną, poczekalnią dla osób odwiedzających, punktami przyjęć osadzonych oraz salami widzeń.

Inwestycja obejmuje także utworzenie domu przejściowego. To nowa forma oddziaływań penitencjarnych, oparta o resocjalizację i samokontrolę osób pozbawionych wolności. Dom przejściowy zlokalizowany będzie poza murami jednostki, w systemie maksymalnie zmniejszonego dozoru. Podstawą pobytu będzie praca, nauka i specjalistyczne oddziaływania resocjalizacyjne.

Aby umożliwić pensjonariuszkom pracę, na terenie zakładu karnego powstanie hala produkcyjna o powierzchni ponad 1500 m. kw. W budynku hali planowane są pomieszczenia produkcyjne, magazynowe oraz szatnie, umywalnie i pokoje socjalne.

Prawda, że można mówić, iż troska o kobiety ze strony obozu sprawującego władzę w Polsce jest ujmująca? 

PS. Informacja nt. rozbudowy więzienia dla kobiet w Nisku ukazała się w mediach w dniu ostrych protestów kobiet w Warszawie i innych miastach, brutalnie stłumionych przez policję. Zbieżność przypadkowa?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE