Reklama

Projekt #zostańwdomu - "Świat na scenie, czyli przedstawienie"

Opublikowano:
Autor:

Projekt #zostańwdomu - "Świat na scenie, czyli przedstawienie" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na przełomie ostatnich kilku miesięcy Gminny Ośrodek Kultury w Komańczy przygotował serię warsztatów on-line w ramach projektu pn. #zostanwdomu, odpal neta kultura na ciebie, czeka! Dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury z programu „Kultura w sieci”. Projekt zakładał organizację cyklu atrakcyjnych warsztatów on-line dla dzieci i młodzieży, jak również dorosłych, w czasie obecnej pandemii.

W związku z tym pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Komańczy przygotowali ciekawą i bogatą ofertę warsztatów, do samodzielnego wykonania w domu, były to m. in. :

- warsztaty robótek ręcznych, pokazujące jak zbudować domki dla owadów,

- warsztaty małych ogrodników, stworzony został miniaturowy ogród zamknięty w słoiku,

- warsztaty konstruktorskie, wykonano karmnik dla ptaków,

- warsztaty upcyklingowe, gdzie ponowne zastosowanie znalazły takie produkty jak puszki oraz patyczki po lodach i w efekcie końcowym powstał z nich organizer na biurko.

 


 

Kolejnym etapem realizacji projektu było przygotowanie warsztatów on-line „Lajkowanie na czytanie” polegające na czytaniu przez pracowników GOKu książeczek, których tytuły zostały udostępnione na profilu społecznościowym GOK w Komańczy i były lajkowane przez dzieci. Łącznie pracownicy przeczytali 5 książeczek, a były to: „Osiołek i przyjaciele”, „Miś Bartuś szuka miodu”, „Konik”, „Kruk i lis” oraz „Krasnoludki są na świecie”.

 

Nie mogło zabraknąć również zabaw z papierem, w których trakcie zaprezentowaliśmy, w jaki sposób wykonać kartkę 3D oraz książkę na podziękowanie. Dla początkujących fotografów nasza lokalna artystka przybliżyła w 3 spotkaniach ciekawostki związane z profesjonalną fotografią, a instruktorka fitness opracowała świetnie poprawiające kondycję układy ćwiczeń, a także zademonstrowała jak radośnie i skocznie można spędzić czas przy tańczeniu Polki.

 

Na podsumowanie realizacji projektu powstał teatrzyk kukiełkowy, który został udostępniony na platformie YouTube i Facebook Gminnego Ośrodka Kultury. „Świat na scenie, czyli przedstawienie” opowiadał o losach Czerwonego Kapturka i został w całości wystawiony przez pracowników GOKu. Do jego przygotowania wykorzystano kukiełki, które również powstały podczas jednych z warsztatów robótek ręcznych.


Gorąco zachęcamy do oglądania filmików powstałych w trakcie trwania całego projektu, które dostępne są na platformie YouTube i portalu społecznościowym GOK w Komańczy. Wierzymy, że przygotowana oferta będzie doskonałym pomysłem na spędzenie wolnego czasu w chłodne jesienno-zimowe wieczory. Tymczasem zapraszamy Was do „Świata na scenie, czyli przedstawienie”.

 

Przedstawienia on-line - https://www.youtube.com/watch?v=wYiUE1yW7SI&feature=youtu.be&fbclid=IwAR15Jh-b6nxIWQ3C9YXC-wo_EIQ2MQCAwGnOV-rCEwUcvsgaDkjqFOgB2KI

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE