Reklama

Premiera filmu który powstał dzęki Podkarpaciu

Opublikowano: pt, 25 sty 2019 12:12
Autor:

Premiera filmu który powstał dzęki Podkarpaciu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości RZESZÓW. W rzeszowskim kinie Zorza zorganizowano premierowy pokaz filmu „Władcy przygód. Stąd do Oblivio”. Film powstał dzięki wsparciu Podkarpacia.

Twórcy filmu wspólnie z widzami śledzili losy nastoletniego bohatera, którego przygody powstawały między innymi w Rzeszowie. Wszystko za sprawą wsparciu, dla twórców obrazu, w ramach Podkarpackiej Komisji Filmowej.

Po obejrzeniu podkarpackiej premiery widzowie nie szczędzili braw.

- Podkarpacie i Rzeszów dwukrotnie doprowadziły do tego, że ten film powstał – mówił podczas premiery twórca scenariusza i reżyser Tomasz Szafrański. Po raz pierwszy, kiedy otrzymaliśmy dofinansowanie właśnie stąd i dzięki temu mogliśmy skończyć zdjęcia do filmu. Po raz drugi pomogliście nam, kiedy nie było pieniędzy na dokończenie postprodukcji i Podkarpacie wtedy nas wsparło. Gdyby nie to, że dostaliśmy wtedy po raz drugi wsparcie, nie wiem czy siedzielibyśmy tutaj dzisiaj. Dziękujemy, że w nas wierzyliście – mówił w Rzeszowie twórca filmu.

„Władcy przygód. Stąd do Oblivio” to historia nastoletniego Franca, którego przyjacielem niespodziewanie zostaje Eddie – zbieg z krainy Oblivio, wypełnionej zapomnianymi piosenkami. By uratować przybysza przed bezwzględnymi Łowcami Głów, Franek wraz z Izką przeżyją pełną niezwykłych przygód podróż i poznają smak prawdziwej przyjaźni.

- To pierwszy film familijny, który otrzymał dofinansowanie dzięki decyzji Podkarpackiej Komisji Filmowej, funkcjonującej w ramach Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego. Województwo podkarpackie i miasto Rzeszów zainwestowały w film 150 tysięcy złotych oraz udostępniły plenery, w których nagrywane były filmowe sceny. Widzowie z łatwością rozpoznają rzeszowski rynek, ulicę 3 Maja, na których powstały między innymi scena pościgu – czytamy na stronie Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie.

Piosenkę do filmu zaśpiewał Janusz Panasewicz z Lady Pank.

„Władcy przygód” do kin w całej Polsce trafią 21 marca.

Link do zwiastunu:https://www.youtube.com/watch?v=J9jgU6Qe7s4&t=8s

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE