Reklama

Prawie 2 tys. dzieci z wizytą w Bieszczadzkim Oddziale SG! [FOTORELACJA]

Opublikowano: pt, 17 maj 2019 15:19
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 16 maja, dokładnie w 28 rocznicę utworzenia Straży Granicznej, Bieszczadzki Oddział otworzył drzwi dla dzieci oraz młodzieży z podkarpackich szkół oraz przedszkoli.

Młodzież odwiedziła nie tylko komendę oddziału w Przemyślu, ale także wszystkie placówki SG w regionie. Strażnicy graniczni przygotowali ciekawe atrakcje oraz pokazy.
 

Tradycyjnie wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem!

Do udziału zgłosiły się grupy reprezentujące kilkadziesiąt szkół oraz przedszkoli z całego Podkarpacia.

Rolę przewodników w tym szczególnym dla Straży Granicznej dniu pełnili osobiście strażnicy graniczni. Opowiedzieli zwiedzającym o tym jak wygląda ich codzienna służba oraz jaki wykorzystują sprzęt i wyposażenie.

Grupy wizytujące placówki SG zobaczyły jak w praktyce wygląda kontrola graniczna oraz tzw. granica zielona. Funkcjonariusze zwrócili również uwagę jakie zasady obowiązują turystów w trakcie pobytu w rejonie granicy.

Młodzież mogła z bliska zobaczyć m.in. pojazdy i uzbrojenie służbowe.

Uczestnicy przeszli także test sprawności fizycznej i obejrzeli pokazy treningu taktyk interwencji.

Jak zawsze jedną z najciekawszych atrakcji były pokazy tresury psów służbowych. Czworonożni funkcjonariusze nie tylko popisali się umiejętnościami węchowymi ale również potwierdzili że ich przewodnicy - funkcjonariusze SG to jednocześnie prawdziwi kompani i przyjaciele  – czego dowodem była „piątka” przybita na zakończeniu pokazu.

Dzieci które odwiedziły placówkę SG w Rzeszowie-Jasionce miały niepowtarzalną okazję obejrzenia pokazu w rejonie płyty lotniska.

Z kolei uczniowie starszych klas bardzo interesowało jakie warunki musi spełniać kandydat do służby w Straży Granicznej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE