Reklama

Powstaje Ośrodek Szkolenia Hokeja na Lodzie w Sanoku

Opublikowano: czw, 7 maj 2020 19:33
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na mocy umowy zawartej pomiędzy Instytutem Sportu – Państwowym Instytutem Badawczym, klubem hokejowym UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok i Gminą Miasta Sanoka zainicjowano powstanie Ośrodka Szkolenia Hokeja na Lodzie.

Wsparciem objęte zostaną szkolenia sportowe i trenerskie, a także współzawodnictwo najzdolnejszej młodzieży. Zawarcie porozumienia umożliwia dostępna w Sanoku infrastruktura sportowa, pozwalająca na prowadzenie zajęć hokejowych na najwyższym poziomie.

Wyróżniający się zawodnicy zostaną objęci zarówno wsparciem merytorycznym, jak i finansowym. Realizacja Programu Ośrodka Szkolenia Hokeja na Lodzie pozwoli wzmocnić wiedzę, doświadczenie i umiejętności trenerów oraz umożliwi zawodnikom podnoszenie swoich umiejętności hokejowych, co będzie z czasem stanowić szansę do reprezentowania Polski w poszczególnych kategoriach wiekowych. .

Sanocki ośrodek jest czwartym tego typu miejscem w naszym kraju po Toruniu, Katowicach i Oświęcimiu. Niewątpliwie jest to nasz ogromny sukces
i szansa na dalszy rozwój tej dyscypliny sportu w naszym mieście. O sanockim hokeju jest ostatnio bardzo głośno. Można było przeczytać w mediach informacje o tym, że Sanok wróci do hokejowej ekstraklasy. Oczywiście czas pokaże czy tak się stanie, ale niewątpliwie jest coś na rzeczy.

Inna wiadomość, która zelektryzowała środowisko hokejowe w grodzie Grzegorza to możliwość zorganizowania Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie w 2021 roku na sanockiej "Arenie". 
Wygląda na to, że hokej w Sanoku znów zaznacza się na mapie tego sportu w naszym kraju w bardzo znaczący sposób.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE