Reklama

Powrót do przeszłości

Opublikowano:
Autor:

Powrót do przeszłości - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przedpremierowy pokaz „Ostatniej rodziny” w Sanoku wzbudził wiele emocji i dostarczył głębokich przeżyć u zgromadzonych. Bilety rozeszły się jak świeże bułeczki, a na widowni pojawiło się wielu przedstawicieli władzy i rodzina artysty.

Sala pękała w szwach, a wszyscy z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie filmu. Obraz wyreżyserował Jan P. Matuszyński. W rolę Tomka wcielił się Dawid Ogrodnik. Natomiast Zdzisława zagrał Andrzej Seweryn, a jego żonę Zofię, Aleksandra Konieczna. Akcja rozgrywa się na przestrzeni 28 lat i pokazuje burzliwe życie od momentu przyjazdu rodziny Beksińskich do Warszawy.

Projekcję poprzedziły przemówienia burmistrza Tadeusza Pióro i Wiesława Banacha, dyrektora Muzeum Historycznego w Sanoku, który opowiadał o dużym zaangażowaniu placówki we współpracę z twórcami produkcji. Dyrektor zaznaczył, że niewiele osób wie, że napisano dwa konkurujące ze sobą scenariusze, które złożono do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dodał także, że po przeczytaniu pierwszego z nich wyrywali sobie z kolegami włosy z głowy i skreślali tony tekstu, który się nie nadawał do wykorzystania. Opowiadał, że zanim doszło do współpracy walczyli ze sobą prawie na noże, a narodziny filmu były bardzo trudne. Dodał także, że wolałby, żeby na premierze nie pojawili się krewni Beksińskich, bo film przepełniony jest dramatem, bólem i cierpieniem.

Więcej w 40 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE