Reklama

POWIAT SANOK: Sprawdź zmiany w organizacji ruchu i parkingach na Wszystkich Świętych

Opublikowano:
Autor:

POWIAT SANOK: Sprawdź zmiany w organizacji ruchu i parkingach na Wszystkich Świętych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Informujemy o zmianach w organizacji ruchu oraz o miejscach, w których można parkować w okolicach cmentarzy usytuowanych na terenie powiatu sanockiego.

Cmentarz Centralny – główny cmentarz w Sanoku usytuowany przy drodze krajowej nr 28 znajduje się przy ulicach Rymanowskiej – Dmowskiego. W ciągu drogi krajowej K-28 zostanie zasłonięty znaku B-36 ,,zakaz zatrzymywania się” na odcinku drogi od skrzyżowania ul. Dmowskiego z ul. Jana Pawła II do pasa zjazdowego przed Rondem Beksińskiego, oraz od ul. Rymanowskiej za Rondem (droga K-28) do skrzyżowania z ul. Dąbrowiecką Przy wjeździe na ul. Głogową od strony ul. Kiczury zostanie postawiony znak B-2 ,,zakaz wjazdu” i na ul. Głogowej od ul. Dąbrowieckiej zostanie ustawiony znak D-3 ,, Droga jednokierunkowa”.

Miejsca parkingowe wyznaczone są na odcinku drogi od skrzyżowania ul. Dmowskiego z ul. Jana Pawła II do pasa zjazdowego przed Rondem Beksińskiego, oraz od ul. Rymanowskiej za Rondem do skrzyżowania z ul. Dąbrowiecką do parkowania wykorzystany będzie chodnik. Zarządca cmentarza utworzył, miejsca parkingowe na ul. Dąbrowieckiej (pomiędzy cmentarzami) gdzie uwzględniono 2 miejsca dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowe miejsca parkingowe wyznaczone są wzdłuż ulic Kiczury, Matejki, Heweliusza, na ul. Głogowej (jednokierunkowa) pojazdy będą mogły parkować po prawej stronie jezdni zgodnie z kierunkiem ruchu.

Cmentarz Północny (Posada) – przy drodze krajowej nr 84 usytuowany przy ulicy Lipińskiego w Sanoku – zarządca drogi nie wprowadza zmian organizacyjnych w ruchu.

Miejsca parkingowe na terenie cmentarza o podłożu bitumicznym. Dodatkowe miejsca parkingowe wyznaczone na poboczu wzdłuż ul. Lipińskiego K-84 po prawej stronie jadąc w kierunku Zagórza, od drogi wjazdowej do PGE do zatoczki autobusowej znajdującej się 50m za cmentarzem, a także na ul. Wierzbowej i Cmentarnej. Brak wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.

Cmentarz Południowy – usytuowany przy ul. Konopnickiej w Sanoku- w związku z budową obwodnicy Sanoka, dojazd do cmentarze  został zmieniony zgodnie z obowiązującym projektem czasowej organizacji ruchu..

Przy cmentarzu południowym wykorzystany będzie do postoju pojazdów o podłożu bitumicznym, parking znajdujący się bezpośrednio przy cmentarzu oraz ulica prowadząca do cmentarza. Wyznaczono jedno miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

Cmentarz w Zagórzu (ul. Batorego) – Zarządca drogi nie wprowadza zmian organizacyjnych w ruchu.

Przy cmentarzu na całej jego długości oraz po drugiej stronie jezdni znajduje się parking dla pojazdów. Policjanci z PP w Zagórzu w dniu 1 listopada porządkują oraz regulują ruch pojazdów przy cmentarzu. Na parkingu wyznaczono sześć miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.

Cmentarz w Besku (ul. Kościelna) – Zmiana organizacji ruchu polegającą na ustawieniu od ul. Kościelnej znaku D-3 ,,droga jednokierunkowa” a od ul. Długiej znak B-2 ,, zakaz wjazdu” i znak C-4 ,,nakaz jazdy w lewo za znakiem”.

Parking znajduje się bezpośrednio przy cmentarzu na ul. Kościelnej i Długiej. Wyznaczono trzy miejsca dla osób niepełnosprawnych.

Cmentarze w pozostałych miejscowościach powiatu sanockiego – w każdym przypadku wykorzystane będą przyległe parkingi oraz pobocza dróg dojazdowych.

W rejonie cmentarzy policjanci, w razie potrzeby, podejmą ręczne kierowanie ruchem, a także wskażą bezpieczne miejsca parkingowe. Apelujemy do uczestników ruchu drogowego o stosowanie się do poleceń policjantów. Prosimy wszystkich pieszych, aby zachowali szczególną ostrożność przy przechodzeniu przez jezdnię. Przypominamy o odblaskach – dzięki nim jesteśmy lepiej widoczni. Zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej. Znacząco wpłynie to na bezpieczeństwo i zmniejszy zatłoczenie okolic cmentarzy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE