Reklama

POWIAT SANOCKI: Radny pyta o drogę Pastwiska-Puławy

Opublikowano:
Autor:

POWIAT SANOCKI: Radny pyta o drogę Pastwiska-Puławy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiat sanocki wśród swoich inwestycji szuka oszczędności, jednak zdaniem jednego radnego i mieszkańców Pastwiska, miejscowości, gdzie powstała nowa droga, zupełnie nieudolnie.

Na ostatniej sesji Rady Powiatu Sanockiego radny Kazimierz Wolański zgłosił interpelację w sprawie inwestycji drogowej na odcinku Pastwiska-Puławy. We wrześniu zakończyły się bowiem prace przy pierwszej części zadania pod nazwą "Przebudowa drogi powiatowej Pastwiska – Puławy" za kwotę 1 159 294 złotych.

- Dlaczego przy tak dużej inwestycji nie przewidziano budowy rowów odwadniających - mówił w trakcie sesji Kazimierz Wolański.

Radny zauważył, że droga bez rowów w niedługim czasie zostanie po prostu rozmyta, poza tym jeśli nie będzie wyznaczonych wjazdów na pola, rolnicy ciągnikami dodatkowo zniszczą nową nawierzchnię.

- Powiat, nie wykonując rowów, bagatela, mógł oszczędzić najwyżej około 20, 30 tysięcy złotych - dodaje radny.

Obecnie Kazimierz Wolański oczekuje na odpowiedź ze strony starosty. W rozmowie z nami radny poinformował, że po zgłoszeniu problemu część rowów, na razie bez przepustów, została już wykonana. Wjazdy na pola z kolei mają zrobić na własny koszt prywatni właściciele.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE