Reklama

Powiat Sanocki. Most w Tyrawie Solnej prawie skończony

Opublikowano:
Autor:

Powiat Sanocki. Most w Tyrawie Solnej prawie skończony  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 16 do 18 września musimy się liczyć z utrudnieniami na drodze Mrzygłód – Tyrawa Wołoska. Zamknięcie drogi jest spowodowane prowadzonymi pracami przy odbudowie mostu w Tyrawie Solnej.

W chwili obecnej wykonawca ocenia zaawansowanie prac na poziomie 90 procent.

 

 

Ukończyły się już prace związane z wykonaniem elementów konstrukcyjnych mostu, podpór, ustroju nośnego, płyty pomostu i kap chodnikowych. Na obiekcie mostowym w całości wykonano nawierzchnię na szerokości chodników oraz izolację płyty pomostu. Zrobiono również elementy odwodnienia obiektu w postaci montażu kolektorów odprowadzających wodę z powierzchni obiektu do studni kanalizacyjnych zlokalizowanych na dojeździe do mostu. Wykonano też prace związane z umocnieniem stożków nasypu w obrębie podpór skrajnych oraz schody naskarpowe dla obsługi.

 

W obrębie dojazdów do mostu poszerzono korpusy nasypu drogowego, wykonano konstrukcję podbudowy drogi powiatowej oraz zakończono prace zabezpieczające skarpy nasypu poprzez zahumusowanie i obsianie trawą. W ramach inwestycji zostało przebudowane skrzyżowanie z drogą gminną nr 117363R wraz budową przepustu.

 

Obecnie trwają prace związane z zakończeniem umocnień potoku Tyrawka (zaawansowanie prac sięga 95 procent). Wykonano zabezpieczenie brzegów potoku za pomocą opaski kamiennej oraz zabezpieczenie dna narzutem kamiennym. Pozostało jeszcze zakończenie umocnień w obrębie obiektu.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE