Reklama

POWIAT LESKI: Kurhan niezgody

Opublikowano:
Autor:

POWIAT LESKI: Kurhan niezgody - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zaniedbanie urzędników, czy pechowa sytuacja. Te pytania nurtowały jednego radnego w sprawie unikatowego kurhanu.

Podczas sesji Rady Powiatu Leskiego 26 września, przedostatniej w tej kadencji, radny Marian Feresztyn zwrócił uwagę na niszczejący archeologiczny zabytek w miejscowości Kostryń.

- Jeden z najbardziej okazałych obiektów na terenie naszego powiatu, ponadtysiącletni kurhan zarasta i popada w ruinę - mówił w trakcie sesji radny.

Zdaniem Mariana Feresztyna o zabytek upominają się sami mieszkańcy, którzy chcieliby, żeby został on wyremontowany i udostępniony zwiedzającym.

 Andrzej Olesiuk, starosta leski, odpowiadając, poinformował radnego i zebranych, że kurhan od ponad czterdziestu lat leży na prywatnym gruncie. I od woli jego właściciela zależy, jaka będzie przyszłość zabytku.

- Jeżeli właściciel gruntu - mówił starosta - wystąpi bezpośrednio do nas z jakąś propozycją, jesteśmy gotowi podjąć wspólną decyzję o zagospodarowaniu terenu i leżącym na nim obiekcie archeologicznym.

Ponadto starosta zauważył, że bardziej upoważnionym organem do działania w tej sprawie jest gmina Olszanica, dopiero później Starostwo Powiatowe w Lesku.

W rozmowie radny Feresztyn przyznał, że zwracał się z tym problemem do wójta gminy, sprawę też zgłaszał na sesji Rady Gminy Olszanica. Na razie bez rezultatów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE