Reklama

Powiat finansuje prywatne szkoły

Opublikowano:
Autor:

Powiat finansuje prywatne szkoły - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Okazuje się, że nie tylko oświata publiczna sprawia problemy finansowe powiatowi sanockiemu. Sporym kłopotem są również szkoły prywatne. Na terenie powiatu działa aż dziewięć placówek niepublicznych.

Są to Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w Sanoku Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie, Medyczna Szkoła Policealna, Prywatna Szkoła Policealna „Twoja Szkoła”, Podkarpacka Szkoła Przedsiębiorczości, Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych, Liceum Ogólnokształcące, Policealna Szkoła - Opiekun Medyczny, Policealna Szkoła w Sanoku oraz Prywatne Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych „Twoja Szkoła”. – Niektóre szkoły prywatne są spoza Sanoka, a my z własnej subwencji musimy im płacić – oburza się Wacław Krawczyk, wicestarosta sanocki. – To nie są nasze placówki! Mówią, że pieniędzy nie ma, ale jak mają być, gdy środki przeznaczamy na szkoły spoza naszego obszaru!

Dodał również, że będzie kontaktował się w tej sprawie z Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

Jak informuje Zofia Kijowska ze Starostwa Powiatowego w Sanoku, szkoły co miesiąc przekazują informację o aktualnej liczbie uczniów. Na tej podstawie wylicza się dotację, którą urząd zobowiązany jest wypłacać tym placówkom. Wysokość kwoty jest zależna od rodzaju szkoły.

Więcej w 39 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE