Reklama

Pomaganie jest dziecinnie proste! Ruszyły przygotowania do finału WOŚP w Sanoku

Opublikowano:
Autor:

Pomaganie jest dziecinnie proste! Ruszyły przygotowania do finału WOŚP w Sanoku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwa sztaby - dwa razy więcej pomocy! W Sanoku ruszyły przygotowania do Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Tegoroczny Finał WOŚP odbędzie się 13 stycznia. W Sanoku w organizację włączają się dwa sztaby: sanocki i bieszczadzki. Oba będą zbierać pieniądze, bieszczadzki dodatkowo szykuje kilka dni WOŚP-owych imprez. Będą atrakcje dla najmłodszych, imprezy sportowe, w tym mecz hokeja, maraton zumby i pokaz gimnastyków z klubu UKS Spartanie Zahutyń, wydarzenia kulturalne oraz bal dla seniorów. W planie jest także WOŚP-owy rajd na Tarnicę.

Finałowa impreza odbędzie się 13 stycznia na sanockim Rynku. Będą rockowe koncerty oraz tradycyjne aukcje ze sceny. Nie zabraknie także "światełka do nieba", a pokaz sztucznych ogni "odpali" osoba, która wylicytuje taką możliwość.

Podobnie jak w ubiegłym roku Finałowi towarzyszyć będzie bieg "Policz się z cukrzycą" ze startem i metą na sanockim Rynku. Trasę zaplanuje himalaista i biegacz z Sanoka, Łukasz Łagożny.

W Sanoku i okolicznych miejscowościach pieniądze zbierać będzie kilkuset wolontariuszy.

Ruszyła rekrutacja, osoby, które chcą zbierać pieniądze, mogą zgłaszać się na adres e-mail [email protected] Bieżące informacje na temat wydarzeń, które odbędą się w Sanoku w ramach 27. Finału WOŚP, można śledzić na stronie facebook.com/Wospwsanoku/.

W tym roku Orkiestra zbiera pieniądze na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami drugiego oraz trzeciego stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

Przez 26 lata dzięki wsparciu ofiarodawców Orkiestra wyposażyła w nowoczesny sprzęt medyczny setki szpitali w całej Polsce. Urządzenia z charakterystycznym czerwonym serduszkiem od kilku lat leczą najmłodszych także w sanockim szpitalu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE