Reklama

Polska Liga Tenisa na kortach SKT wyłoniła zwycięzców [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Polska Liga Tenisa, która zagościła w weekend na korty Sanockiego Klubu Tenisowego wyłoniła w niedzielę zwycięzców poszczególnych kategorii, w jakich rozgrywane były sobotnio - niedzielne zawody.

Turniej Polskiej Ligi Tenisa był równocześnie tenisowymi Mistrzostwami Sanoka. Zawody, rozegrane w kilku kategoriach, na które zawodnicy byli podzieleni wedle swoich umiejętności i rankingu PLT, rozpoczęły się w sobotę.
Całą sobotę rozgrywane były mecze fazy grupowej w I i II lidze i wyłoniły one graczy, którzy awansowali do niedzielnych meczów fazy pucharowej.

Również w niedzielę od rana swoje boje na sanockich kortach przy ul.Mickiewicza toczyło siedmiu zawodników, którzy rywalizowali w rozgrywkach najwyżej kategorii, czyli Ekstraligi.
Z sanoczan w rywalizacji niedzielnej na kortach pojawili się jedynie Jakub Zmarz (I liga) i Mateusz Romanek (II liga).

Jakub Zmarz przegrał gładko w półfinale z Szymonem Budziakiem (Jasło) 2-4 0-4, natomiast Mateusz Romanek w ćwierćfinale z Pawłem Kozakiem (Rzeszów) po niezwykle zaciętym i emocjonującym pojedynku 0-4 4-0 8-10.Niedzielne finały Polskiej Ligi Tenisa - Mistrzostw Sanoka:


Ekstraliga:

Dawid Wiśniewski (Inowrocław) triumfuje i odbiera czek na 2,000 zł po pokonaniu 4-1 1-4 10-4 w finale Karola Filara (Rzeszów).

I Liga:

Szymon Budziak (Jasło) pokonuje w finale Piotra Szczeciaka (Lublin) wynikiem 4-0 1-4 10-5 i odbiera czek na 500 zł.

II Liga:

Wojciech Zalewski (Czarnków) zwycięża w decydującym spotkaniu Mateusza Łacha (Łętownia) 4-2 4-3 i odbiera czek, opiewający na sumę 500 zł.

Wielkie brawa dla organizatorów turnieju - Polskiej Ligi Tenisa i Sanockiego Klubu Tenisowego za perfekcyjnie przygotowane rozgrywek na kortach SKT.

Szczególnie w niedzielę można było pooglądać tenis na bardzo wysokim poziomie, świetne zagrania, techniczne umiejętności poszczególnych graczy, szczególnie z grona zawodników Ekstraligi.


Nie zabrakło też atomowych serwisów, blisko magicznej prędkości 200 km/h.

Kto nie był, może pooglądać spotkania na kanale YouTube Polska Liga Tenisa, który warto też subskrybować.
Wszystkie najważniejsze mecze niedzieli z kortu nr 1 były transmitowane na żywo.

Warto przekazać wielkie podziękowania zawodnikom za zaangażowanie i ogromne emocje, w większości postawę fair play, co jest także budujące, wziąwszy pod uwagę, że zawodnicy sami sobie sędziowali.

Kolejne turnieje na kortach SKT miejmy nadzieję już wkrótce.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE