Reklama

Policyjna akcja "Motocykl"

Opublikowano: czw, 24 paź 2019 14:49
Autor:

Policyjna akcja "Motocykl"  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jesienna pogoda w dalszym ciągu sprzyja miłośnikom jednośladów. Nie wszyscy jednak przestrzegają przepisów i kierują się rozwagą, stąd więcej wypadków z udziałem motocyklistów. W trosce o ich bezpieczeństwo, dziś od rana, na podkarpackich drogach policjanci prowadzą działania "Motocykl". Funkcjonariusze kontrolować będą przede wszystkim stan techniczny motocykli i prędkość z jaką się poruszają. Nie będzie też pobłażliwości dla jeżdżących niebezpiecznie.

"Motocykl" to policyjna akcja, której celem jest dbanie o bezpieczną i rozważną jazdę oraz egzekwowanie przestrzegania przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza przez motocyklistów. Niestety w ostatnim czasie dość często dochodzi do wypadków z ich udziałem. W zderzeniu z samochodem mają znacznie mniejsze szanse, by wyjść z tego bez obrażeń. Dlatego dbając o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg, podkarpaccy policjanci prowadzą dziś od rana akcję ukierunkowaną głównie na kierujących motocyklami.

Podczas prowadzonych działań, funkcjonariusze będą przede wszystkim kontrolować kierujących jednośladami, sprawdzać stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierujących. Na ich pobłażliwość, nie będą mogli liczyć także kierowcy, jadący z nadmierną prędkością, która jest główną przyczyną wypadków drogowych.

Podczas działań funkcjonariusze zwracać będą też uwagę na nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu oraz problemy z prawidłowym włączeniem się do ruchu, także są przyczyną zdarzeń z udziałem motocyklistów.

Policjanci będą uczulać właścicieli jednośladów, aby stosowali się do zasady ograniczonego zaufania wobec innych użytkowników dróg. Będą także przypominać, uświadamiać oraz zwracać uwagę na zagrożenia, jakie wynikają z korzystania z jednośladów.

Policjanci apelują o wzajemny szacunek i uwagę, gdyż kierowcy muszę widzieć się wzajemnie i właściwie na siebie reagować.

Apelujemy do motocyklistów o bezpieczną i rozważną jazdę, o unikanie ryzykownych manewrów, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz stosowanie się do zasady ograniczonego zaufania wobec innych użytkowników dróg. Natomiast kierowcom samochodów przypominamy, że motocykliści to równorzędni uczestnicy ruchu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE