Reklama

Policjanci ślubowali

Opublikowano:
Autor:

Policjanci ślubowali - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś, w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, 8 nowo przyjętych policjantów złożyło ślubowanie. Słowa roty wypowiedzieli w obecności kierownictwa podkarpackiej Policji, wojewody i swoich najbliższych. Teraz przed nimi kilkumiesięczny kurs podstawowy, po którym wrócą do swoich macierzystych jednostek.

Dziś, w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której 8 nowo przyjętych funkcjonariuszy złożyło ślubowanie. 

Inspektor Henryk Moskwa Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie skierował do młodych policjantów słowa: "Wybraliście trudny i niebezpieczny zawód. To służba odpowiedzialna i wymagająca poświecenia, ale przynosząca dużo satysfakcji. Na Waszych barkach spoczywa obowiązek obrony najwyższych wartości, jakimi są życie, zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich obywateli." Podkreślił również, że słowa ślubowania zobowiązują, "musicie wiedzieć, że podjęta przez Was decyzja o wstąpieniu w szeregi Policji oznacza gotowość do niesienia pomocy w każdej sytuacji, nawet z narażeniem własnego życia i zdrowia."

Po wypowiedzeniu roty ślubowania, funkcjonariusze z rąk insp. Moskwy odebrali legitymacje służbowe. Gratulacje i życzenia przekazała im również Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, która podkreśliła, że rozpoczynają służbę w wyjątkowym czasie, w roku, w którym obchodzimy 100-lecie Odzyskania Niepodległości. Na koniec tekst modlitwy odczytał duszpasterz podkarpackich policjantów ks. Marek Buchman.

W tej wyjątkowej uroczystości funkcjonariuszom towarzyszyli ich bliscy, ale również ich przełożeni - komendanci miejscy i powiatowi.

Już za kilka dni, nowo przyjęci wyjadą do Szkoły Policji w Katowicach, gdzie rozpoczną kurs podstawowy. Po adaptacji zawodowej rozpoczną służbę w swoich jednostkach: w Oddziale Prewencji Policji w  Rzeszowie, komendach miejskich w Rzeszowie i Tarnobrzegu oraz komendach powiatowych w Dębicy, Lubaczowie i Mielcu.  

To kolejny w tym roku nabór do służby. Od początku roku szeregi podkarpackiej Policji zasiliło 98 funkcjonariuszy. Na ten rok zaplanowano kolejne przyjęcia - we wrześniu, listopadzie i grudniu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE