Reklama

Policja na zakupach. Do 2020 r. do służby trafi prawie 4,5 tys. nowych radiowozów

Opublikowano:
Autor:

Policja na zakupach. Do 2020 r. do służby trafi prawie 4,5 tys. nowych radiowozów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Policja przez cztery lata (2017-2020) otrzyma niemal 6 mld zł - w tym 3 mld 199 mln zł na inwestycje i zakup sprzętu. Przez ten czas formacja kupi prawie 4,5 tys. samochodów.

Tylko w 2018 r. flota policyjnych aut powiększy się o 1100 nowych radiowozów. Jednym z priorytetów rządu Prawa i Sprawiedliwości jest bezpieczeństwo Polaków. Do realizacji tego celu niezbędne są nowoczesne, profesjonalne i dobrze przygotowane do działań służby.

W opublikowanym we wtorek raporcie NIK zwróciła uwagę m.in. na fatalny stan części radiowozów policyjnych. Według Izby co siódmy pojazd powinien zostać wycofany z użytku.  

MSWiA poinformowało w środę, że opracowany został Program Modernizacji Służb Mundurowych, który funkcjonuje od 2017 roku. Jest to priorytetowy projekt, który stanowi nawiązanie do programu modernizacyjnego zapoczątkowanego przez premiera Jarosława Kaczyńskiego w 2007 r.

Środki z programu są przeznaczone na zakup nowoczesnego wyposażenia, inwestycje budowlane oraz podwyżki. Mimo postulatów koalicja PO-PSL przez dwie kadencje nie przygotowała programu modernizacji dla służb podległych MSWiA. W związku z tym m.in. zakupy sprzętu były ograniczone.

Formacje podległe MSWiA otrzymają w latach 2017-2020 łącznie niemal 9,2 mld złotych. Policja w latach 2017-2020 otrzyma (łącznie ze środkami przeznaczonymi na wzrost wynagrodzeń) niemal 6 mld zł - w tym 3 mld 199 mln zł na inwestycje i zakup sprzętu. 

Ponadto MSWiA poinformowało, że Policja cały czas kupuje nowe samochody, w samym 2017 r. zakupiono 1 347 sztuk sprzętu transportowego, a w ramach Programu Modernizacji Policji przewidzianego na lata 2017-2020, przewiduje się zakup 4 416 sztuk sprzętu. Przypominamy również, że w 2017 r.

Policja przeprowadziła szkolenia z kierowania pojazdami dla ponad 300 funkcjonariuszy. Należy też podkreślić, że Policja do szkolenia wykorzystuje m.in. firmy zewnętrzne - przykładowo przy okazji dostarczania dużych partii nowoczesnych samochodów, tak aby policjanci mogli w pełni wykorzystać możliwości nowoczesnego sprzętu.    

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE