Reklama

Pogranicznicy pomogli rodzinie po wypadku i niedoszłemu samobójcy

Opublikowano:
Autor:

Pogranicznicy pomogli rodzinie po wypadku i niedoszłemu samobójcy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Strażnicy graniczni z placówki w Korczowej na przestrzeni kilku dni, dwukrotnie podjęli akcje ratujące ludzkie życie. Pomogli ofiarom wypadku oraz mężczyźnie próbującym popełnić samobójstwo.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w poniedziałek 3. grudnia. Dwóch funkcjonariuszy straży granicznej wracających wieczorem po służbie do domu, zauważyło na drodze w okolicach m. Korczowa mitsubishi, które kilka minut wcześniej uległo dachowaniu.

- Na miejscu zastali rodzinę: mężczyznę oraz kobietę z dwuletnim dzieckiem, którzy samodzielnie wydostali się z pojazdu. Byli w szoku. Na pytania funkcjonariuszy odnośnie dolegliwości, w pierwszym momencie nie skarżyli się, jednak z upływem czasu dało się zauważyć pogorszenie ich stanu zdrowia - relacjonuje Elżbieta Pikor, rzecznik Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Sanoku.

Strażnicy graniczni udzieli poszkodowanym pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zabezpieczyli miejsce wypadku. Po kilkunastu minutach na miejsce dojechało pogotowie ratunkowe oraz straż pożarna.

Drugie zdarzenie miało miejsce w nocy 4 na 5 grudnia, w trakcie kontroli granicznej osób podróżujących autokarem na Ukrainę. Kontroler straży  został zaalarmowany przez jedną z pasażerek, że mężczyzna siedzący przed nią najprawdopodobniej stracił przytomność. Funkcjonariusz natychmiast podbiegł do mężczyzny i próbował nawiązać z nim kontakt, wtedy zauważył plamę krwi oraz leżący obok nóż. Kiedy uniósł rękaw okazało się, że okolica nadgarstka jest podcięta. Funkcjonariusze SG niezwłocznie wynieśli mężczyznę z autokaru i zatamowali krwotok. Po kilku minutach, na miejscu był już zespół Pogotowia Ratunkowego. Okoliczności tego zdarzenia badane są przez policję.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE