Reklama

Podsumowanie roku 2018 - Łukasz Łagożny

Opublikowano:
Autor:

Podsumowanie roku 2018 - Łukasz Łagożny - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jako wspomnienie mijającego roku 2018 moich myślach wybija się jedno - dla mnie najważniejsze – wyprawa na Mount Everest. Jako rozgrzewka przed tą wyprawą w marcu wziąłem udział w Otyliadzie. To nocny ultra maraton pływacki ( 12 h ). Zająłem trzecie miejsce na Podkarpaciu, dzięki czemu utwierdziłem się w przekonaniu, że jestem gotowy kondycyjnie na trudną wyprawę jaka przede mną. Zaraz potem rozpoczęła się podróż mojego życia – wyprawa na Mount Everest.

16 maja szczęśliwie dotarłem i stanąłem na szczycie jako pierwszy mieszkaniec Podkarpacia. Przygotowania i sama wyprawa bardzo mnie wyczerpały, ponad dwa miesiące dochodziłem do siebie. Ciężko mi było wznowić treningi, bo musiałem zregenerować organizm.

Samo zdobycie szczytu to jedno, a drugie to to, że jako jedna z 5 osób na świecie dotarłem do wysokości 8300 m n.p.m. bez użycia tlenu. Zużyłem jedynie 1,5 butli tlenu podczas całej wyprawy, podczas gdy średnim zużyciem jest 6-7 butli. Najwyższy szczyt na ziemi zdobyłem, ale by dopełnić moich zamierzeń sportowych, końcem listopada udało mi się jeszcze stanąć na najniższym punkcie na ziemi - 428 p.p.m. - nad morzem Martwym. Mam więc na swoim koncie dwa skrajne poziomy na Ziemi.

Warto wspomnieć również maraton w Izraelu, gdzie uplasowałem się na 18 miejscu. Był to bieg o charakterze górskim, którego trasa prowadzia przez pustynię. Rok 2018 był dla mnie bardzo intensywny i obfitował w wiele wrażeń. Aby podobnie pożegnać ten rok jedziemy z moim przyjacielem na Słowację aby zdobyć najwyższy szczyt Tatrzański – Gerlach.

W planach na przyszły rok mam Antarktydę, ale również start w biegach ultra. Na pewno wezmę udział w Biegu Rzeźnika w wersji hardcore (100km), jednak głównym moim celem, do którego się już przygotowuję, jest Bieg 7 Szczytów o długości trasy 240 km w okolicach Doliny Kłodzkiej. Dla mnie to był bardzo dobry rok. 

Wszystkim czytelnikom życzę aby nie tylko w Nowym Roku, ale zawsze sięgali odważnie po swoje marzenia! 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE