Reklama

Podkarpacie: Kasa dla koordynatorów

Opublikowano:
Autor:

Podkarpacie: Kasa dla koordynatorów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do podkarpackich powiatów trafi ponad 1,2 mln zł. Otrzymane pieniądze to wynagrodzenia dla koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej.

A wszystko w ramach rządowego programu ogłoszonego w lipcu przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Dofinansowanie ma za zadanie pomóc jednostkom samorządu terytorialnego w rozwoju wsparcia rodzin, w tym również zwiększenie dostępu do usług koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej w powiecie oraz rozwój sieci koordynatorów.

W 2018 roku łączna kwota dofinansowania na zatrudnienie koordynatorów wynosi 1 212 490 zł. Program jest nie tylko skierowany do powiatów, ale również gmin. Dotyczy również zadań  realizowanych przez organizacje pozarządowe w trybie zlecenia im realizacji części lub całości zadania przez jednostki samorządu terytorialnego.

Starostowie 25 powiatów podpisali umowy 5 grudnia w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Wśród nich znaleźli się Stanisław Chęć, starosta sanocki, Andrzej Olesiuk, starosta leski i Marek Andruch, starosta bieszczadzki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE