Reklama

Podkarpacie. Dzień Krajowej Administracji Skarbowej

Opublikowano:
Autor:

Podkarpacie. Dzień Krajowej Administracji Skarbowej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj 21.09.2020 Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie podsumowała dotychczasowe działania KAS w woj. podkarpackim w 2020 r.

Zadania KAS koncentrują się na ochronie interesów Skarbu Państwa, zwalczaniu i zapobieganiu przestępczości ekonomicznej oraz wsparciu podatników w wykonywaniu obowiązków podatkowych i celnych. W województwie podkarpackim istotnym zadaniem KAS jest także ochrona i obsługa zewnętrznej granicy UE.

 

 

Wpływy z podatków

Wykonanie dochodów budżetu państwa przez Izbę Administracji Skarbowej w Rzeszowie od stycznia do sierpnia 2020 r. wyniosło ponad 5,9 mld złotych. Całkowite wpływy budżetowe zrealizowane w tym okresie przez KAS w woj. podkarpackim były wyższe o prawie 795 mln złotych w porównaniu do analogicznego okresu w 2019 r., co daje wzrost o blisko 15,5 %.

 

Wsparcie podatników

Z uwagi na sytuację epidemiczną istotnym zadaniem podkarpackiej KAS było wsparcie podatników w ramach dorocznej akcji PIT. W tym roku odnotowano około 880 tys. złożonych wszystkich zeznań podatkowych PIT za 2019 r. z czego 770 tys. wpłynęło drogą elektroniczną. Skorzystanie z elektronicznych form rozliczeń, zwłaszcza z usługi Twój e-PIT pozwoliło podatnikom na zaoszczędzenie czasu, zagwarantowało - szczególnie ważne w okresie pandemii - bezpieczeństwo i usunęło ryzyko spóźnienia ze złożeniem rozliczenia. Pozwoliło także na szybszy zwrot podatku.
Podatnicy, którzy w związku z epidemią koronawirusa, mieli problemy z terminową zapłatą należności podatkowych, mogli występować z wnioskiem o przyznanie ulgi lub umorzenie zaległości. Do urzędów skarbowych wpłynęło ponad 3 tys. wniosków ulgowych z powołaniem na koronawirusa, z czego 95 % złożonych zostało przez przedsiębiorców. Ogólna kwota należności, w stosunku do których odroczono termin płatności, rozłożono na raty lub umorzono zaległość podatkową sięga 117 mln złotych.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE