Reklama

PODKARPACIE: 2-letnie dziecko zadławiło się lizakiem

Opublikowano: pon, 11 mar 2019 17:56
Autor:

PODKARPACIE: 2-letnie dziecko zadławiło się lizakiem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Szybkie i profesjonalne działanie policjantów leżajskiej komendy pomogło przywrócić swobodny oddech 2-letniej dziewczynce, która zadławiła się lizakiem. Przebywający na wolnym funkcjonariusze, widząc kobietę, która trzymała duszące się dziecko, natychmiast ruszyli z pomocą.

Tydzień temu w Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku odbywał się koncert „Szkoła Marzeń 5”, na którym w czasie wolnym od służby przebywali policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku podkom. Rafał Młynarski i asp. szt. Krystian Bryniarski. W trakcie koncertu podkom. Rafał Młynarski zauważył, jak kobieta podaje małe dziecko mężczyźnie mówiąc do niego, że zadławiło się lizakiem. Policjant bez chwili namysłu ruszył z pomocą.

Mała dziewczynka miała problemy z oddychaniem i robiła się sina. Natychmiast polecił mężczyźnie ułożyć dziecko na przedramieniu głową w dół. W tym czasie sam uderzał nadgarstkiem w okolicę między łopatkami dziewczynki. Po chwili dziecko złapało oddech. W tym czasie asp. szt. Krystian Bryniarski zadzwonił na pogotowie ratunkowe.

Wszystko zakończyło się szczęśliwie. Wzorowa postawa i natychmiastowe działanie policjantów sprawiło, że małej dziewczynce nic się nie stało.

O całej sprawie kierownictwo Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku dowiedziało się kilka dni po zdarzeniu, kiedy rodzice 2-letniej Wiktorii napisali do komendanta list z podziękowaniem za pomoc i wzorową postawę podległych mu policjantów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE