Reklama

Podkarpaccy terytorialsi – pogromcami GROMU [FOTO]

Opublikowano: wt, 15 wrz 2020 17:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości VIII edycja ekstremalnego biegu terenowego GROM CHALLENGE – SIŁA i HONOR – zakończyła się bezkonkurencyjnym zwycięstwem terytorialsów z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

12 września odbyła się VIII edycja ekstremalnego biegu terenowego GROM CHALLENGE – SIŁA i HONOR. Jest to bieg, w którym ważna jest kondycja fizyczna, jak również wytrzymałość psychiczna. 130 par ochotników miało do pokonania 25 kilometrową trasę wiodącą przez naturalne przeszkody - bagna, kanały, błoto i ściany piachu oraz przygotowane elementy taktyczne.

 

 

Uczestnicy mieli do wykonania zadania związane m.in z medycyną pola walki, topografią, znajomością węzłów czy tez wykonania strzelania przy dużym wysiłku fizycznym. Komandosi i żołnierze różnych formacji militarnych, jak również pasjonaci biegów ekstremalnych stanęli na starcie biegu GROM Challenge Siła i Honor w Czerwonym Borze.

 

Spośród wielu zespołów z jednostek specjalnych, żołnierzy jednostek operacyjnych oraz ekip cywilnych, bezkonkurencyjna okazała się para terytorialsów w składzie st. szer. OT Zbigniew Tomaszek i st. szer. OT Szymon Szmist z sanockiego Batalionu Lekkiej Piechoty, który wchodzi w skład
3. Podkarpackiej Brygady OT. Terytorialsi uzyskali czas 4:00:08 zwyciężając z dużą przewagą
i wyprzedzając drugi zespół o ponad 18 min.

 

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej po raz kolejny udowodnili swoimi sukcesami, że hasło „sprawni jak żołnierze” to nie fantazja, a odzwierciedlenie wyjątkowej formy i sprawności fizycznej. To kolejne motto, które przyświeca żołnierzom – ochotnikom WOT. Dobry żołnierz to sprawny i dobrze wyszkolony człowiek, który może stawić czoła różnym przeciwieństwom losu, natury czy to w okresie pokoju, kryzysu czy wojny.


SIŁA i HONOR – jest to credo żołnierzy GROM. To również motto wydarzenia GROM CHALLENGE, którego głównym przesłaniem jest pokazanie wysiłku i zaangażowania którym muszą się wykazać kandydaci do sił specjalnych. Impreza jest organizowana na terenie byłego poligonu GROM-u w Czerwonym Borze. Jej celem jest również uhonorowanie pamięci gen. Sławomira Petelickiego twórcy jednostki wojskowej GROM. Instruktorzy – żołnierze GROM - pełnią rolę sędziów.

 

Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” powstała
w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład brygady wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu oraz Sanoku. Dowódcą brygady jest płk Dariusz Słota.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE