Reklama

Podhalańczycy zamiast czerwonoarmistów

Opublikowano:
Autor:

Podhalańczycy zamiast czerwonoarmistów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Radny Bolesław Wolanin chce, aby na cokole po Pomniku Wdzięczności Armii Czerwonej stanął monument upamiętniający żołnierzy 2 Pułk Strzelców Podhalańskich.

- Za każdym razem, kiedy przechodzę obok parku, czegoś mi tam brakuje - rozpoczął podczas jednej z ostatnich sesji miejskich przedstawiając swój pomysł radny Bolesław Wolanin. - Park Miejski to jedno z najpiękniejszych miejsc w mieście. Dla wielu sanoczan jest miejscem rekreacji, a pusty plac nie jest zbyt atrakcyjny zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Aż się prosi, aby jakoś zagospodarować miejsce po pomniku. Moim zdaniem świetnym pomysłem jest upamiętnienie żołnierzy 2 Pułku Strzelców Podhalańskich, którzy stacjonowali w Sanoku w postaci pomnika. Bylibyśmy pierwszym miastem w Polsce, które w taki sposób rozsławi tych dzielnych wojaków - kontynuował.

Budowę pomnika chce sfinansować ze zbiórki publicznej, a tematem zainteresować m.in. miejscowych przedsiębiorców.

- Każdy, kto przekazałby minimum 10 tysięcy złotych, zostałby upamiętniony jako fundator na tabliczce na pomniku - proponuje Bolesław Wolanin.

Włodarze na razie nie podjęli tematu budowy pomnika. Wcześniej rozważali zagospodarowanie cokołu po pomniku czerwonoarmistów na tereny rekreacyjne. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE