Reklama

Pielęgniarki odpowiedziały na ofertę dyrektora. Sawicka: "Teraz ruch jest po jego stronie"

Opublikowano:
Autor:

Pielęgniarki odpowiedziały na ofertę dyrektora. Sawicka: "Teraz ruch jest po jego stronie" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Odpowiedź pielęgniarek na propozycję rozwiązania sporu zbiorowego złożoną im w środę przez dyrektora placówki trafił już na jego biurko. - Czekamy na odpowiedź. Protest głodowy cały czas trwa i będzie trwał, aż do podpisania porozumienia - powiedziała nam Małgorzata Sawicka, szefowa Związku Pielęgniarek i Położnych w sanockim szpitalu.

W środę w sanockim szpitalu odbyło się spotkanie zarządu Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych z dyrekcją szpitala i starostą sanockim. Pielęgniarkom przedstawiono nową ofertę zakończenia zbioru zbiorowego, który trwa od 2014 roku.

- Przeanalizowałyśmy propozycję, która dla nas nie jest rozwiązaniem, a punktem wyjścia do rozmów. W piśmie skierowanym do dyrektora zawarłyśmy nasze uwagi i uszczegółowiłyśmy kilka zapisów, tak, aby interes pielęgniarek i położnych został zabezpieczonych na najbliższe lata. Czekamy na odpowiedź pana dyrektora nadal prowadząc protest głodowy - informuje Małgorzata Sawicka.

Szczegółów oferty na razie nie chcą zdradzać.

Protest głodowy pielęgniarek trwa od 17 października. Poparły go wszystkie pielęgniarki, ponad 60 zadeklarowało możliwość dołączenia do głodówki.

To ósma doba protestu. Pielęgniarki mieszkają w salach byłej porodówki. Przez cały czas normalnie pracują, stawiają się na dyżurach zgodnie z harmonogramem.

Od początku do głodówki dołączyło już 30 pielęgniarek, aktualnie czynny udział bierze w niej 20 kobiet. Kilka w wyniku osłabienia trafiło na SOR, po kroplówkach zostały odesłane do domu. Przebywają na zwolnieniu lekarskim.

Protestujące pielęgniarki zapowiadają, że będą głodować do skutku.

Od wtorku w sanockim szpitalu wstrzymano przyjęcia pacjentów planowych, przyjmowani są tylko pacjenci z zagrożeniem życia.

O kryzysowej sytuacji został powiadomiony Urząd Marszałkowski w Rzeszowie. Dyrektor szpitala wysłał także pismo do Ministerstwa Zdrowia, w którym apeluje o podjęcie mediacji w sprawie zakończenia sporu zbiorowego dyrekcji szpitala z pielęgniarkami.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE