Reklama

Orszak świętych

Opublikowano:
Autor:

Orszak świętych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ulicami Sanoka przemaszerował radosny pochód świętych. Towarzyszyły mu śpiew i modlitwy. Mimo deszczowej aury w I Orszaku ze świętymi wzięło udział sporo mieszkańców miasta.

Wydarzenie zorganizowała Parafia Najświętszego Serca Jezusa w Sanoku. Organizatorzy przyznali, że celem, który im przyświecał przy przygotowaniu pochodu, było pokazanie, że powołanie do świętości to zadanie dla każdego.

– Na tej drodze może nas wspomagać wzór świętych, którzy niejako przecierają nam szlaki – czytamy na stronie parafii. – Poznając ich życie i podążając ich śladami, łatwiej jest kroczyć przez  codzienność i dotrzeć do obranego celu.

To wyjątkowe świętowanie rozpoczęło się mszą św. Następnie pochód przeszedł trasą od świątyni na Posadzie do kościoła Przemienienia  ańskiego. Wierni nieśli ze sobą relikwie świętych i błogosławionych, ich figury i obrazy. Niektórzy wcielili się w postacie świętych, ubierając odpowiednie stroje.

– Na pewno jest to ciekawa inicjatywa – mówi jeden z uczestników. – Warto to powtórzyć w przyszłości.  W tym roku za szczególnych patronów orszaku organizatorzy obrali: św. Jana Pawła II, św. siostrę Faustynę Kowalską, św. Ojca Pio, św. Andrzeja Bobolę oraz św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego. Marsz zakończył się niespodzianką dla dzieci w kościele farnym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE