Reklama

Orkiestra z pasją

Opublikowano:
Autor:

Orkiestra z pasją - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Historia chluby powiatu sanockiego nie była usłana różami. Dopiero spotkanie w nietypowych okolicznościach zadecydowało o szybkim rozwoju orkiestry Avanti. Dzisiaj grupa wygrywa większość prestiżowych konkursów, zostawiając daleko w tyle konkurentów.

Zespół został założony na początku 2003 roku przez dyrygenta Grzegorza Maliwieckiego. Początkowo współpracował z OSP w Jaćmierzu. Sytuacja jednak nie była ciekawa. Problemy finansowe i brak porozumienia z zarządem jawiły się zamknięciem działalności orkiestry. Dopiero spotkanie z Bolesławem Wolaninem, właścicielem firmy Avanti, uratowało zespół i dało początek jednej z najbardziej znanych orkiestr dętych w regionie, a nawet Polsce czy na świecie.

– Dlaczego Avanti? – mówi Agnieszka Maliwiecka, prowadząca mażoretki. – Jak z baśni chciało by się rzec. Za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, bo na naszej drodze w odpowiednim momencie los postawił człowieka o wielkim sercu. Mowa oczywiście o Bolesławie Wolaninie. Dosłownie wziął pod swe skrzydła całą tę uzdolnioną młodzież i jako sponsor generalny umożliwił dalszy rozwój całej orkiestry – dodaje.

Więcej w 33 numerze Korso Gazeta Sanocka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE