Reklama

Opowieści z Bieszczadów. Spotkanie z Kazimierzem Nóżką i Marcinem Szumowskim

Opublikowano:
Autor:

Opowieści z Bieszczadów. Spotkanie z Kazimierzem Nóżką i Marcinem Szumowskim - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zapraszamy na spotkanie autorskie z Marcinem Szumowskim i Kazimierzem Nóżką! Będą rozmawiać o premierowej książce "Niedźwiedzica z Baligrodu i inne historie Kazimierza Nóżki" .

Spotkanie odbędzie się 26 kwietnia o godzinie 18.00 w restauracji Piwniczka Ustrzyki Dolne, w Galeria Barak-Bieszczady w Czarnej. Zapraszamy! 


„Niedźwiedzica z Baligrodu i inne historie Kazimierza Nóżki”
 

Wszyscy chyba znają historie, jak leśniczy Kazimierz Nóżka ratował niedźwiadki przed wilkami?Albo rozmawiał z niedźwiedziami Grzesiem i Lesiem? Marcin Szumowski, dziennikarz i pasjonat przyrody, zabiera czytelnika w świat jedynego w Polsce leśniczego, który przyjaźni się z niedźwiedziami i potrafi z nimi rozmawiać. W książce „Niedźwiedzica z Baligrodu i inne historie Kazimierza Nóżki” słynny leśniczy po raz pierwszy ujawnia jak przebiegał dalszy ciąg wilczego polowania, który na krótkim filmiku obejrzały setki tysięcy osób. Okazuje się, że drapieżniki nie tak łatwo zrezygnowały z małych niedźwiedzi.
Kazimierz Nóżka pokazuje świat zwierząt, który jest nieosiągalny dla przeciętnego mieszczucha. Spotykamy w nim wielkie niedźwiedzie, przemykające jak duchy rysie, polujące pod osłoną nocy wilki, majestatyczne żubry, zwinne wydry, kuny oraz skryte żbiki. A wszystko na wyciągnięcie ręki, w relacjach człowieka, który większość życia spędził w bieszczadzkich lasach.

To także wspaniała lektura dla wszystkich, którzy kochają historię Bieszczad. Bo jest nie tylko o zwierzętach. Poznajemy też przedziwne przygody miejscowych drwali, gajowych i smolarzy. Przytaczane historie raz mrożą krew w żyłach, innym razem przywołują uśmiech i wzruszają do łez.

 

Książkę można już zamówić na stronie empik: http://bit.ly/2IA888c oraz na www.4em.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE