Reklama

Okradli trzy mieszkania. Zginęła biżuteria i pieniądza za 20 tysięcy złotych

Opublikowano:
Autor:

Okradli trzy mieszkania. Zginęła biżuteria i pieniądza za 20 tysięcy złotych  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Biżuteria, narzędzia i pieniądze - wszystko łącznie na kwotę blisko 20 tysięcy złotych padły łupem złodziei, którzy tylko w środę okradli trzy domy. Policja apeluje o ostrożność i prawidłowe zabezpieczanie mieszkań

Równie ważne jest należyte zabezpieczenie cennych przedmiotów przechowywanych w domu.

- W przypadku zauważenia nieznanych osób, które wzbudzają nasze podejrzenia, co do ich uczciwości i dobrych intencji, należy zawiadomić policję. W razie wyjazdu, poprośmy sąsiada o pomoc. Zadbajmy o wzajemne bezpieczeństwo - apeluje Anna Oleniacz z sanockiej policji.

Dlatego policja przypomina kilka rad:

Przede wszystkim należy zwracać uwagę, by podczas naszej nieobecności, nawet chwilowej, wszystkie okna i drzwi były dobrze pozamykane.  Ważne jest również, by drzwi wejściowe były zaopatrzone w solidne zamki, natomiast balkonowe w rolety zewnętrzne. Pamiętajmy, to okazja czyni złodzieja - uchylone okno, niedomknięte drzwi. Dodatkowym i niezwykle skutecznym zabezpieczeniem może być pomoc sąsiedzka. Poprośmy sąsiada, aby podczas naszej nieobecności zwrócił uwagę na nasz dobytek. W momencie, gdy coś budzi podejrzenie, należy niezwłocznie poinformować policję.

Bardzo ważne jest, aby zapamiętać jak najwięcej szczegółów, zapisać numer rejestracyjny samochodów itp. Nie należy trzymać cennych przedmiotów w miejscach widocznych i łatwo dostępnych

Aby uchronić się przed włamaniem należy przede wszystkim zadbać o prawidłowe zabezpieczanie domów, zamykanie drzwi oraz okien, szczególnie podczas naszej nieobecności.  Nie zaszkodzi również, aby wewnątrz domu pozostawić włączone światło, może to być nawet kontaktowa lampka, która emituje delikatne światło, sugerując, że jednak ktoś znajduje się w domu. Zniechęcić złodzieja można również montując światło zewnętrzne z czujnikiem ruchu.  Nie należy pozostawiać cennych rzeczy w miejscach łatwo dostępnych i przewidywalnych dla złodzieja. Warto również zastanowić się, czy dom jest odpowiednim miejscem do trzymania sporej gotówki, czy też bardzo cennej biżuterii.

Przede wszystkim bezcenna jest w tym przypadku pomoc sąsiedzka, polegająca na obserwacji posesji, czy też mieszkania bezpośrednio sąsiadującego, szczególnie w momencie, gdy nikogo nie ma w domu przez dłuższy czas. Czujne oko sąsiada, który zareaguje w momencie, gdy ktoś obcy znajduje się w okolicy pustego domu wyraźnie go obserwując, bądź często przejeżdża pobliską drogą robiąc rozpoznanie okolicy - jest jednym z najlepszych zabezpieczeń. Dlatego też warto czasami uprzedzić sąsiada o naszej dłuższej nieobecności prosząc aby zareagował w przypadku odgłosów wskazujących, że ktoś obcy znajduje się w naszym mieszkaniu.

w przypadku wpuszczenia do domu obcych ludzi, np. ekipy remontowej, nie pozostawiajmy ich bez nadzoru, a wartościowe przedmioty dobrze ukryjmy;  warto również znać dane kontaktowe firmy remontowej czy też osoby, która przeprowadza w naszym mieszkaniu/domu remont.

W przypadku jakichkolwiek niepokojących sytuacji należy natychmiast powiadamiać policję dzwoniąc pod numer 112.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE