Reklama

Odwołanie komisarza Grzegorza Stachyry z funkcji zastępcy komendanta sanockiej policji

Opublikowano:
Autor:

Odwołanie komisarza Grzegorza Stachyry z funkcji zastępcy komendanta sanockiej policji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Komisarza Grzegorza Stachyrę odwołano z funkcji I zastępcy komendanta policji w Sanoku. Pojawiły się podejrzenia o nieuprawnionym przechowywaniu broni.

- Komendant Powiatowy Policji w Sanoku zwrócił się do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie o odwołanie ze stanowiska zastępcy komendanta powiatowego komisarza Grzegorza Stachyrę – mówi nadkomisarz Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie. - Komendant Wojewódzki Policji w piątek, 23 lutego odwołał komisarza Stachyrę z pełnionej funkcji. Odwołanie związane jest z podejrzeniem nieuprawnionego przechowywania broni. Czynności w tej sprawie prowadzili funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych. Materiały skierowano do Prokuratury Okręgowej w Krośnie z wnioskiem o prawno-karną ocenę zdarzenia. Czekamy na decyzję prokuratury w tym zakresie.

Na chwilę obecną nie wiadomo kto zastąpi komisarza Stachyrę. Komendant ma sześć miesięcy na podjęcie decyzji o tym, kto obejmie stanowisko zastępcy.

Komisarza Grzegorza Stachyrę na stanowisko I zastępcy komendanta sanockiej policji powołano 11 stycznia 2018 roku. Nadzorował Wydział Kryminalny. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Przemyślu oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, jak czytamy na stronie sanockiej policji. Służbę w Policji pełni od ponad 21 lat. Pracował w Wydziale Prewencji i Wydziale Kryminalnym leskiej komendy Policji. Poprzednio pełnił funkcję I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Lesku. Ma 41 lat, jest żonaty, ma dwoje dzieci. Jego zainteresowania związane są z łowiectwem i sportem.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE